Valosun Brno B – BC Orlová 69:47 (27:26)

Rezerva extraligového celku se pro utkání s Orlovou posílila hned o tři hráčky prvního družstva a především přední extraligová střelkyně Renata Zrůstová Orlovou zlobila.

Tři čtvrtiny utkání se hostující tým držel. „Ale hlavně díky tomu, že soupeři nešla střelba. Holky se v koncovce celý zápas trápily, bylo to velmi nepovedené utkání,“ zklamaně hlesl po rozhodující poslední čtvrtině trenér Orlové Radek Wlach.

Vůbec celý zápas se nesl v neslaném nemastném duchu. Tempo hry bylo pomalé, střelba úděsná. Na orlovské straně se blýskla jen mladá Barnetová, která jediná konkurovala domácím. „Nezvládli jsme až poslední desetiminutovku, ve které nám Valosun, aniž by se nějak výrazně změnila úroveň hry, najednou nastřílel až třicet bodů,“ divil se Wlach.

Orlová má na tohoto soupeře smůlu, neboť už v prvním zápase, kdy ještě nestartovala extraliga, přijel Valosun posílen o hráčky A družstva.

Čtvrtiny: 13:9, 14:17, 12:13, 30:18. Rozhodčí: Mikšík, Novák, šestky: 13/7:13/5, trojky: 2:2, fauly: 13:13.

Orlová: Šimková 13, Barnetová 23, Altmanová 9, Salavová 2, Horáková, Šebánková, Nadkanská. Trenér: Radek Wlach.

Univerzita Brno – BC Orlová 77:58 (41:25)

Daleko důležitější utkání čekalo na Orlovanky druhý den. S brněnskou Univerzitou se perou o pozice do play off, ale ani v tomto utkání hráčky střeleckou pohodu nenašly.

„Soupeř nepatří k těm týmům, které mají perfektní trojky, spíše naopak, takže jsme na tom postavili taktiku. Zatáhli jsme se do koše a čekali, až Univerzita naháže své pokusy mimo obroučku,“ konstatoval Wlach. S navlas stejným záměrem však přišel i domácí tým, takže i on hrál zataženě. Na rozdíl od Valosunu B však disponuje Univerzita zkušenými vysokými hráčkami, které dělaly Orlové problémy, zejména hráčka Pšolková.

Střelecké trápení orlovských basketbalistek dostoupilo vrcholu hned ve druhé čtvrtině tohoto klání, ve které nastřílely Orlovanky mizerných devět bodů. „Celý víkend se nám nedařilo, šlo to jen Šimkové, jenže nikdo se k ní nepřidal,“ mračil se po nepovedeném dvojutkání trenér Wlach.

Vyloženě nevydařená druhá čtvrtina rozhodla, neboť ty ostatní byly vyrovnané. „Vlastně nám jak v prvním, tak ve druhém zápase nevyšla jen jedna čtvrtina. Jenže tu jsme zrovna prohráli vysokým rozdílem,“ zakončil Wlach.

Čtvrtiny: 19:16, 22:9, 22:18, 14:15. Rozhodčí: Hřib, Švančarová, šestky: 15/10:14/12, trojky: 1:4, fauly: 13:15.

Orlová: Šimková 23, Barnetová 7, Altmanová 5, Horáková 7, Šebánková 6, Nadkanská 8, Machalová 2. Trenér: Radek Wlach.