Benago Slavičín – Premium Stonava 4:3 (0:0)

Obě družstva začala utkání opatrně, hrálo se ze zajištěných obran. Domácí byli zpočátku nebezpečnější, v 6. minutě trefili z brejku tyč Hekerovy branky. V 11. minutě pálil slušně i Julina, ale brankář Hekera jeho střelu vyrazil.


Hosté vážněji zahrozili až v 15. minutě, když se před domácí brankou ocitl volný Hnilo, ale brankář Slavičína Soukeník mu skvělým zákrokem skórovat nedovolil. Vzápětí z brejku Soukeníkův stonavský skorojmenovecSúkeník těsně minul pravý horní roh domácí branky. Když v 17. minutě trefil domácí Ulman břevno, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.


Góly začaly padat až ve druhém poločase. Ve 25. minutě si na Dorozlovu střílenou přihrávku na zadní tyč naběhl Judita a dostal Premium do vedení. Jenže uběhlo jen pár vteřin a Hnaníček vyrovnal. Ve 27. minutě nechali hosté příliš prostoru Švachovi, hrajícímu za Slavičín fotbalovou divizi, a ten přesnou střelou strhnul vedení na stranu domácích - 2:1.


O další dvě minuty později zapomněli hosté za sebou Pulkerta, který dostal přesnou příhru, šel sám na branku a střelou po zemi potřetí překonal brankáře Hekeru. „To byla z naší strany hodně nepovedená čtyřminutovka. Prakticky rozhodla,“ podotkl zklamaným hlasem vedoucí stonavského družstva Jiří Havlásek.


Po této brankové smršti si také hosté raději vzali oddechový čas. Domluva trenérů sálovkářům Premiaprospěla. Zastavili tlak domácích a začali se více tlačit před jejich branku. Ve 38. minutě snížil Bahna na 3:2 a velký tlak Premia korunoval vyrovnáním Súkeník. Jenže ještě v téže minutě vyrobilo Premium další hrubku v obraně a Julina vstřelil rozhodující gól. „Bohužel jsme nenavázali na předchozí výsledky a výkony,“ komentoval přetrženou vítěznou šňůru šesti utkání Havlásek.


Branky: 25. Hnaníček, 27. Švach, 29. Pulkert, 39. Julina – 25. Judita, 38. Bahna, 39. Súkeník.


Novabrik Polička – Premium Stonava 3:2 (0:0)


Premium pak těsně podlehlo i Poličce. Jako v každém duelu těchto soupeřů se čekalo na první chybu a branku. Do první větší šance se dostali v 10. minutě domácí, ale Cieslar na poslední chvíli před prázdnou brankou míč odkopl. Ve 12. minutě se dvakrát skvěle uvolnil Goj, ale brankář Dittrich jeho první střelu vyrazil na roh a druhou se štěstím zachytil nohou. V 18. minutě zahrozil z brejku V. Král, ale z dobré pozice netrefil tři tyče.


Stejně jako v prvním utkání byl tedy poločas bezbrankový a úplně stejně přišlo pro Premium kritické období mezi 25. a 30. minutou také proti Poličce. Góly L. Krále z brejku do prázdné brány a Šmerala, jehož pumelice byla lehce tečovaná, poslaly Poličku do dvougólového trháku.


Premium se snažilo, ale jako vždy, když s tímto soupeřem prohrává, naráželo na neprostupnou obranu. Dočkalo se až ve 33. minutě, kdy Cieslarovu střelu brankář Dittrich neudržel a míč mu propadl těsně za brankovou čáru – 2:1. Premium tímto v součtu s loňským semifinále vstřelilo Poličce branku po neuvěřitelných 113 minutách hry!


Hosté po brance vycítili šanci a snažili se o vyrovnání, ale přišla 36. minuta a neuvěřitelné rozhodnutí rozhodčího. Míč trefil v brankovém území Premia Dorozla do tváře a rozhodčí, který byl v té chvíli na vzdálenější straně hřiště, odpískal penaltu! Protesty hostů byly marné a Dostál umístěnou střelou nedal Hekerovi šanci a zvýšil na 3:1.


Premium, značně vyvedené z koncentrace, ještě dokázalo po hezké spolupráci Súkeníka s Bahnou ve 39. minutě snížit na rozdíl jediné branky, ale více jim toho zkušení domácí nedovolili. „Nepovedený víkend se vším všudy, včetně rozhodnutí arbitrů v duelu s Poličkou. V ligové tabulce jsme klesli na čtvrtou příčku, když se před nás dostali oba naši přemožitelé i pražský Chemcomex,“ komentoval nepodařené dvojkolo stonavský Jiří Havlásek.


Branky: 25. L. Král, 29. Šmeral, 36. Dostál – 33. Cieslar, 39. Bahna.