Havířovské hráčky momentálně vévodí řadě statistik extraligy. Kristýna Minarovičová vede tabulku střelců s 260 body. Nikol Chomová zaznamenala 27 trojek, což je nejvíce v soutěži, když druhá je opět šikovná Kristýna Minarovičová s 24 zásahy. Družstvo Startu je také nejlepší v proměňování trestných hodů, a to s úspěšností 73,14 procenta.


TJ Start Havířov – BA Sparta Praha 74:60 (38:30)


Startu vyšla úvodní čtvrtina. Dostal se do vedení 20:5, což jejich soupeřky naprosto zaskočilo, když si Sparta nedokázala poradit se skvělou zónovou obranou. Pod košem kralovaly pivotky Folwarczná s Barnetovou a v útoku výborně dirigovaly hru rozehrávačky Minarovičová s Chomovou. „Postupně se sice zápas vyrovnal, ale holky před vynikající diváckou kulisou dotáhly zápas do vítězného konce,“ uvedl havířovský trenér Petr Choma.


Havířov: Minarovičová 28, Chomová 18, Barnetová 17, Šebánková 7, Wislová 2, Folwarczná 2, Valová,Horská, Bušková.


TJ Start Havířov – Karlovy Vary 75:47 (54:13)


Domácí hráčky předvedly v první půli naprosto excelentní výkon. Družstvo z Havířova šlapalo jako dobře namazaný stroj a v poločase už bylo utkání rozhodnuto, což potvrdila Chomová košem z vlastní poloviny hřiště v poslední sekundě.


Druhá polovina začala při skóre 54:13, takže postupně dostaly v domácím družstvu šanci všechny hráčky a zápas se dohrával v tréninkovém tempu. Toho využily Západočešky k odvrácení debaklu.


Havířov: Minarovičová 20, Barnetová 19, Chomová 14, Folwarczná 10, Šebánková 6, Valová 4, Bušková 2, Wislová, Onderková, Mlčochová, Horská.


SBŠ Ostrava – TJ Start Havířov 78:83 (38:41)


Toto derby uzavřelo první polovinu soutěže extraligy starších dorostenek. Domácí basketbalistky šly do vedení, ale pak se hráčky Startu chytily, náskok postupně stáhly a v dramatickém závěru skóre otočily ve svůj prospěch. „V první čtvrtině utkání nás soupeřky zaskočily výbornou střelbou ze středních pozic. Trestaly špatnou zónovou obranu. Ve druhé jsem sáhl ke změně obrany, což pomohlo. Bylo to velice vypjaté a tvrdé utkání se šťastným koncem pro nás,“ přiblížil zápas trenér Choma.


Havířov: Minarovičová 32, Chomová 22, Barnetová 12, Šebánková 10, Folwarczná 7, Čechová. Trenér: Petr Choma.


Druhou polovinu sezony začne Start domácími zápasy. V sobotu 12. prosince přivítá Hradec Králové a hned v neděli Trutnov.