ASA Lovosice – HCB OKD Karviná 24:23 (12:10)

Atraktivní duel čekal v 15. kole extraligy na diváky v Lovosicích i ty před televizními obrazovkami. Na sever Čech přijela Karviná, která dvakrát za sebou podlehla svému soupeři a chtěla svoje zaváhání napravit. To se nepovedlo a Karvinští si před více než měsíční pauzou můžou napravit reputaci už jen v Českém poháru, který by měli o víkendu v Praze vyhrát, aby se dosavadní průběh sezony mohl hodnotit příznivě a ne naopak.

V Lovosicích to bylo celý zápas velice dramatické utkání. Oba celky potřebovaly bodovat, a tak se vycházelo hlavně z pozorných obran. Začátek zápasu přinesl výborné zákroky brankářů, takže skóre se posouvalo směrem dopředu jen velmi pomalu.

Až v osmé minutě vstřelili hosté svůj první gól a srovnávali na 1:1. Domácí se v 17. minutě ujali vedení 6:5 a měli možnost přesilové hry 6 na 4. Hra v početní výhodě se ale domácím nedařila v celém zápase a Karviná sérií tří branek otočila na 8:6.

Domácí bojovali, hnaní diváky se tlačili do brankoviště Baníku, ale hosté vystupovali v obraně jako jednolitá obranná vlna, která Lovosicím nedovolila rozvinout své útočné kombinace.

Jenže směrem dopředu to nebyla žádná sláva. Vlastně to bylo úplně stejné jako v posledním domácím utkání proti Dukle Praha. Obrana slušná, útok špatný.

Druhá půle byla nesmírně vyrovnaná, i když domácí v ní až na jedinou výjimku neustále vedli. Dvě minuty před koncem narostlo vedení Lovosic na 23:20, ale Karviná znovu dokázala srovnat 23:23.

Vedení na stranu domácích získal nejlepší hráč Lovosic Motl a ani vzájemná potyčka několika hráčů, při které tři z nich dostali přímou červenou kartu, na vítězství nic nezměnila. Karviná do posledních sekund nastoupila se šesti hráči, když brankáře Lefana vystřídal do útoku Požárek, ale technická chyba je definitivně připravila o možnost bodovat.

Sekretář karvinského klubu Roman Farář si také myslí, že další porážka karvinským hráčům na pohodě moc nepřidá. "Měli jsme v tomto ohledu dost smůlu i na vylosování, ale tři porážky v řadě, to je zkrátka moc. Ale ještě máme šanci spravit si chuť ve finále Českého poháru. Máme týden na to, abychom se dobře připravili," nalézá novou motivaci pro zlepšení nálady během Vánoc a novoročních oslav Roman Farář.

A co by popřál svým spoluhráčům k blížícímu se Novému roku? „Ať jim drží zdraví. Sportovní formu do play off snad vybrousíme," usmívá se populární Farář.

Karvinský klub chystá na leden domácí klubový turnaj. „Chtěli bychom zase zorganizovat turnaj kvalitních mužstev, aby karvinští diváci měli v zimní pauze nějaké házenkářské zpestření. O víkendu 23. a 24. ledna by k nám měly přijet polské Kielce, maďarská Tatabánya a ještě jeden tým," naznačil Roman Farář.

Rozhodčí: Kohout, Novák, sedmičky: 2/2:2/1, vyloučení: 8:8, červené karty: Miler, Jablonka – Sliwka, diváci: 450.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 7, Kalous 4, Šuma 4/2.

Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 1, Vančo 1, Sliwka 5/1, Heinz 2, Chudoba 1, Hanták, Kružík, Mrózek 1, Petrovský 5, Požárek 2, Lyzwa 1, Zdráhala 4. Trenér: Jozef Hanták.