Start Havířov – Sokol Hradec Králové 71:76

V první polovině zápasu domácí hráčky naprosto nezvládly obrannou činnost, když dostávaly velice jednoduché koše. To se změnilo až ve třetí čtvrtině a náskok Hradce Králové se podstatně ztenčil. Domácím totálně nevyšel nástup do poslední čtvrtiny utkání. Soupeřky dvakrát vystihly jejich přihrávku a dostali se do šestibodového vedení. Jenže pak trefily havířovské basketbalistky v rozmezí dvou minut tři trojkové pokusy v řadě (2 Minarovičová a 1 Šebánková) a rázem vedly 71:68. Toto vedení ale nedokázaly udržet a taktickými chybami v rozehrávce a kvůli unáhlené střelbě nakonec prohrály.

Sestava a body Havířova: Minarovičová 25, Barnetová 18, Šebánková 16, Chomová 9, Folwarczná 3, Onderková, Mlčochová, Čechová a Bušková.

Start Havířov – Kara Trutnov 96:78

V úvodu zápasu domácí celek z Trutnova lehce podcenily. Vypadalo to, jako by se jim nechtělo bránit a soupeřky šly do vedení 5:10. „Musel jsem sáhnout k oddechovému času a holky probudit,“ řekl trenér Havířova Petr Choma. To očividně pomohlo, protože v následujících deseti minutách jeho svěřenkyně dosáhly stavu 36:12. Trutnov se ale nevzdal a stav pomalu korigoval a dostal se dokonce do vedení 64:68. Ale to bylo z jeho strany vše. Pak už na palubovce existoval jen havířovský tým, který dotáhl zápas zaslouženě do vítězného koše. „Naprosto excelentní výkon předváděla ve druhém poločase Minarovičová. Je třeba vyzdvihnout ještě Šebánkovou a Barnetovou ze základní pětky. Velice dobře ze střídajících hráček zahrála Čechová,“ chválil po zápase Choma.

Sestava a body Havířova: Minarovičová 33, Barnetová 18, Šebánková 14, Folwarczná 11, Čechová 11, Chomová 9, Onderková, Mlčochová a Horská.