Slavia Havířov – Gillotina Choceň 7:0 (5:0)

Futsalisté havířovské Slavie začali odvetné zápasy druhé ligy s třicetiminutovým zpožděním, které nabrali choceňští hráči vinou sněhové kalamity. Náročná cesta se na výkonu Východočechů projevila hned v úvodu zápasu.

Slavia se od prvních minut usadila na polovině soupeře a rychle začala svůj tlak úročit. Už ve 2. minutě se trefil Racko – 1:0. Stejný hráč zvýšil o čtyři minuty později na 2:0 a tlak domácích pokračoval.

Když se do konce poločasu trefili ještě Maleňák se Stachelem a Racko navrch zkompletoval svůj hattrick, bylo utkání vlastně rozhodnuto.

Ve druhé půli slávisté očividně polevili a diváci si na další gól museli chvíli počkat. Do konce zápasu se havířovští hráči prosadili jen dvakrát, když další šance stačili zahodit. Při vysokém vítězství 7:0 je to mrzet nemuselo.

„Lepší start do druhé poloviny soutěže jsme si nemohli ani přát. Jen je škoda, že spousta šancí ještě zůstala neproměněna. Výsledek mohl být výraznější,“ upozornil i tak spokojený trenér Slavie Pavel Michalík.

Pak ocenil i hráče soupeře. „Obdiv patří hráčům Chocně za to, že za každou cenu chtěli k nám do Havířova přijet. Museli přitom překonat sněhovou kalamitu a spoustu dopravních nehod. Nás teď čeká těžký zápas v Hradci Králové s vedoucím týmem soutěže,“ uzavřel trenér Havířova.

Branky: 2., 6. a 15. Racko, 9. Maleňák, 15. Stachel, 33. J. Michalík, 35. Smeták, diváci: 140.

Havířov: D. Michalík – Maleňák, Neuman, Hladík, Racko, J. Michalík, Vlček, Stachel, Schimke, Smetana, Miczka, Škavronka.

Další zapas hraje Havířov v pátek 22. ledna od 20 hodin s Jistebníkem B.