Sokol Pardubice – Torpedo Havířov 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Zápas desátého týmu tabulky s jedenáctým byl bojem o posílení teoretické naděje na start ve vyřazovacích bojích.

Domácí Východočeši měli mírnou převahu, ale šance se prakticky vůbec nerodily. Do vedení šly Pardubice díky pohotové dorážce Kunáta pět sekund před první sirénou.

Klasický gól do kabiny měl tentokrát zcela opačný účinek a po osmnácti sekundách druhé třetiny vyrovnal Kubala z otočky na 1:1.

Poté pokračovala bitva, která moc pohledného florbalu nepřinesla. Domácí udeřili ve 32. minutě, když se v krátkém sledu trefili Zozulák a Kunát.

Dvougólový náskok ale Pardubičtí neudrželi, neboť v závěru druhého dějství se prosadil pohotový Kowal, který využil jinak ne zrovna povedenou přesilovku – 3:2.

Ani závěrečná část větší změnu v herním projevu obou celků nepřinesla. Domácí měli míček častěji na svých holích, ale k zakončení je pozorná obrana Torpeda vůbec nepouštěla.

Nikdo se proto moc nedivil, když v 52. minutě srovnal po rychle rozehrané standardní situaci Kowal na 3:3. V tu chvíli to s Havířovem vypadalo celkem nadějně.

O výsledku utkání rozhodl hektický závěr. V 57. minutě završil jako první svůj hattrick domácí Kunát, který tečoval střelu Grance. Pak si Torpedo vytvořilo obrovský tlak a sahalo po dalším vyrovnání, ale domácím vyšel rychlý protiútok, takže opět vedli o dvě branky.

Ani to však neznamenalo konec přestřelky. Osmatřicet sekund před koncem završil svůj hattrick i Kowal a Havířovští začali doufat v prodloužení.
Všechny jejich naděje utnul svou čtvrtou brankou Kunát, který při havířovské power play dovezl pohodlně míček do prázdné klece.

Pardubice touto výhrou značně posílily své šance na play off, naopak Torpedo se už pomalu může soustředit na boje ve skupině o udržení.

Branky: 20. Kunát (Kosejk), 32. Zozulák (Brychta), 32. Kunát (Pipek), 57. Kunát (Granec), 60. Bahník (Kunát), 60. Kunát (Pipek) – 21. Kubala (M. Kožušník), 39. Kowal, 52. Kowal (Smeták), 60. Kowal (Beneš). Rozhodčí: Rýznar, Vidlař, vyloučení: 1:5, využití: 0:1, diváci: 78.

Havířov: Kotula – Kičerka, Kowal, Beneš, Vydra – P. Kožušník, Kubala, M. Kožušník, Frydryšek, Bezděčík, Šmída, Charizán, Smeták, Bajgar.