Premium Stonava – Sico Jilemnice 3:1 (1:1)

Úvod utkání vyšel lépe hostům. V 5. minutě se do brejku dostal Vašek, jeho střela se po zákroku brankáře Hekery odrazila od tyče, ale dobíhající Vašek míč pohodlně poslal za záda již bezmocného Hekery – 0:1. V 7. minutě mohl vyrovnat Dorozlo, ale trefil jen tyč hostující branky. Premium pak nevyužilo několik šancí, především brejk Cieslara se Stachelem. Také střela Sikory volala po vyrovnání.

Ve 13. minutě mohla Jilemnice své vedení zvýšit, když po brejku míč jen těsně minul Hekerovu branku. Vzápětí se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Po narážečce s Gojem srovnal skóre Dorozlo. V 16. minutě mohl strhnout vedení na stranu hostů Havel, který šel úplně sám na brankáře Hekeru, kličkou ho obešel, ale netrefil prázdnou branku! „V první půli jsme nehráli moc dobře a měli jsme i štěstí, že zůstal stav nerozhodný,“ sympaticky přiznal vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

Ve druhém poločase byla zajímavá 25. minuta, kdy nejprve musel zasahovat domácí brankář Hekera a okamžitě na druhé straně měl obrovskou brankovou příležitost stonavský Kilnar. Nedal.

Rozhodující moment utkání přišel až ve 34. minutě, kdy se po přímém kopu znovu trefil Dorozlo a dostal Premium do vedení – 2:1. Závěr utkání byl velmi dramatický. Ve 35. minutě brankář Hekera nedovolil hostům vyrovnat, když parádním zákrokem vyrazil střelu Němce.

Ve 39. minutě si hosté málem dali vlastní gól, když při brejku Sikory s Dorozlem na jediného obránce si tento srazil přihrávku Dorozla těsně vedle své pravé tyče. V poslední minutě se do brejku dostal Kilnar, přeloboval vybíhajícího brankáře, ale míč směřující do opuštěné branky hostí stačil na poslední chvíli z brankové čáry vykopnout vracející se Kraus. Jenže hned nato byl v pokutovém území rukou sražen Goj a sám z následného pokutového kopu upravil na konečných 3:1 pro Premium.

Branky: 13. a 34. Dorozlo, 40. Goj – 5. Vašek.

Premium Stonava – Adria Nový Bor 5:1 (3:0)

S posledním týmem tabulky nemělo Premium příliš práce. Raketový vstup do utkání znamenal jeho vedení o dvě branky již po čtyřech minutách a šancí před bránou Nového Boru přibývalo.

Pojistit vedení mohli například Stachel, Neuman nebo Goj. Ten se trefil až v poslední minutě první půle hlavou a bylo to 3:0. „Hosté zahrozili jen dvakrát, jinak jsme měli územní převahu hlavně my,“ potvrdil Havlásek.

Jenže v úvodu druhého poločasu měli více šanci sympaticky bojující hosté. Střelu Strouhala ve 25. minutě ještě brankář Hekera chytil, ale o dvě minuty později byl již krátký na šikovnou kličku Caizla, který snížil na 3:1.

Domácí však zvrat v utkání nepřipustili. Minutu po obdržené brance Stachel hezky prostrčil míč mezi obránce Neumanovi a ten zvýšil na 4:1. Ve 34. minutě měli domácí štěstí, když Kupka trefil břevno, ovšem o minutu později se již Stonavané mohli znovu radovat, když Stachel zvýšil na 5:1. V závěru utkání Premium nevyužilo ještě dvě velké šance.

„Těší nás, že jsme se dostali znovu do čela tabulky, ale ve zbývajících šesti zápasech nás čekají silní soupeři z čela, takže udržet první místo nebude vůbec snadné,“ upozornil Jiří Havlásek.

Branky: 3. a 20. Goj, 4. Cieslar, 28. Neuman, 35. Stachel – 27. Caizl.

Stonava: Hekera – Sikora, Dorozlo, Kilnar, Goj – Hnilo, Neuman, Stachel, Cieslar – Judita.