Po základní části patří totiž Slavii Havířov osmé místo. Na něj se dostali havířovští hráči díky poslednímu vítězství nad úřadujícím mistrem z Budějovic. Vítězství to bylo velmi cenné, a to nejen z pohledu účasti ve vyřazovací části, ale také s ohledem na konečnou záchranu v soutěži, protože v posledních zápasech se neuvěřitelně zvedly ohrožené týmy z Ústí nad Labem a Brna. Nováček nejvyšší soutěže tak splnil svůj cíl.


Nyní čeká extraligu nadstavbová část, ve které se týmy utkají podle stanoveného klíče dle Bergerových tabulek. Před rozdělením týmů na skupiny, ve kterých budou hrát play of nebo o udržení, sehrají všechny celky ještě deset zápasů.


Brownhouse Kladno – Slavia Havířov 3:1 (12, 20, -14, 22)


Domácí favorit vtrhl do zápasu s velkým nasazením a rychle se ujal vedení. Poté se už hra vyrovnala. Kladno bylo nadále o něco lepší a získalo i druhý set. V tom třetím naopak domácí totálně propadli a dovolili Havířovu snížit na 2:1. Ve čtvrté sadě se domácí vyvarovali chyb, opět začali hrát s nasazením a dovedli zápas do vítězného konce.


Rozhodčí: Němeček, Kvarda, diváci: 100.


Havířov: Široký, Duda, Svoboda, Srkal, Katona, Neusser, libero Dohnal, střídali: Zvolánek, Kramár, Kotas, Kadlc.


Slavia Havířov – Jihostroj České Budějovice 3:2 (23, 23, -22, -18, 18)


Úřadující mistr přijel do Havířova bez několika opor, ale přesto byl považován za jednoznačného favorita. Jenže domácí nováček nejvyšší soutěže předvedl velké odhodlání a po nadšeném výkonu získal první dva vyrovnané sety.


Bitva pokračovala i v dalších fázích utkání. Jihočeši se herně zvedli a dokázali vyrovnat na 2:2, takže o vítězi musel rozhodnout tie break. V něm viděli diváci skvělou podívanou se šťastným koncem pro Slavii, která si po výhře 3:2 připsala do tabulky velmi důležité dva body.


„Vyhráli jsme díky obrovské snaze a bojovnosti všech hráčů. V krizových momentech nám pomohli taky naši fantastičtí diváci,“ děkoval fanouškům kapitán celku Vlado Katona.


„Tentokrát jsme podali velmi dobrý a hlavně bojovný výkon. Všichni hráči odvedli slodní práci. Důležité bylo, že jsme se mohli v útoku opřít o naše pilíře Kramara a Plichtu,“ konstatoval po zápase havířovský kouč Ivo Pelikán.


„Podepsala se na nás únava z cestování a pár zranění. I přesto jsme podali bojovný výkon, ale štěstí se přiklonilo na stranu domácích,“ řekl kapitán Českých Budějovic Ivan Sládeček.


Rozhodčí: Dočkal, Kovář, diváci: 300.


Havířov: Duda, Katona, Kotas, Kramar, Zvolánek, Široký, libero Dohnal, střídali: Plichta, Neusser, Kadlc.