Pořadatelství letošního ročníku připadlo Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel z Rožnova pod Radhoštěm. Karvinské chlapce tak čekala cesta na horkou valašskou půdu, kde se nikdy nehraje snadno. Zvláště, když tým domácí školy byl tvořen hochy, kteří nastupují v dorostenecké lize v dresu Zubří - hlavního rivala karvinského Baníku, jehož hráči jsou studenty karvinské školy.


Pořadatelé se zhostili svého úkolu na jedničku – přivítali všechna zúčastněná družstva dívek i chlapců, organizace ubytování i návaznosti zápasů klapala bez problémů. Studenti Střední průmyslové školy z Karviné se tak mohli soustředit jen na házenou.


Turnaje chlapců se zúčastnilo jako obvykle šest škol, rozdělených do dvou skupin po třech. První dva celky postoupily do semifinále. Ve skupině A bojovali studenti SOŠ Plzeň, Gymnázia Jičín a SOŠ Lovosice, v „béčku“ byli mladí házenkáři z ISŠA Brno, SPŠ Karviná a domácí SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm.


Házenkáři Karviné si nejprve snadno poradili s Brnem 35:9, čímž si zajistili postup mezi nejlepší čtyři. Ve druhém utkání se střetli s domácím družstvem Rožnova. Kvalitní, těžký a vyrovnaný zápas skončil vítězstvím mladých Valachů v poměru 22:21, kteří tak zaslouženě vyhráli svou skupinu. V té druhé kraloval Jičín. „Tím pádem jsme se v semifinále utkali s vítězem této skupiny. Podobně jako u většiny účastníků bylo i v týmu Jičína několik chlapců - házenkářů z ligového celku dorosteneckého Jičína. Čekal nás další náročný soupeř,“ upozornil Kunčík.


Jeho svěřenci se však na utkání o finále dokázali zkoncentrovat a po tuhém boji zvítězili 22:20. Večer se pak mohli jít odreagovat na diskotéku všech zúčastněných družstev, kterou pořadatelé připravili.


Finálový den v Zubří přinesl plnou sportovní halu a stejné obsazení jako v základní skupině, tedy Karvinou proti domácím borcům. Tentokrát se ale výsledek ze skupiny neopakoval. Domácí studenti vedli jen čtyři minuty. „Pak jsme skóre i díky perfektním zákrokům Pavla Hekeleho v bráně otočili a neustále vedli o pět či čtyři branky,“ popsal průběh finále Miroslav Kunčík.


Výhra 26:19 znamenala pro studenty SPŠ Karviná celkové prvenství ve středoškolských hrách. Brankář Hekele, který již rok nechytá, byl vyhlášen nejlepším brankařem turnaje. Po zásluze, neboť ve finále zlikvidoval spoustu střel domácích reprezentačních spojek a křídel. Nejlepším střelcem karvinského celku byl zase Adam Franek, který už házenou také zhruba rok závodně nehraje.


Vítězný tým hrál ve složení: Pavel Hekele, Libor Hanisch, Adam Csöllei, Slavomír Mlotek, David Kraluhec, Jan Dudek, Filip Rzepecki, Jan Pindej, Petr Bulant, Milan Polášek. K nim ještě patří Adam Niebroj a Tomáš Mlotek, kteří se finále nemohli zúčastnit, přesto však pomohli družstvu v postupových kolech.


„Dlouho se nám středoškolský titul vyhýbal a nezískali jej ani takoví házenkáři jako Pavel Horák, Tomáš Bednařík či Marek Tůma. Nyní jsme se konečně dočkali,“ radoval se z největšího úspěchu školy i své „trenérské“ kariéry Miroslav Kunčík.


Poté poděkoval za podporu vedení Střední průmyslové školy v Karviné, potažmo paní ředitelce Česlavě Lukaštíkové a také klubu HCB OKD Karviná, že uvolnil své hráče pro reprezentaci školy na republikové úrovni.


Karvinští chlapci si tím vybojovali účast na Mistrovství světa středních škol v Portugalsku, avšak na nabídku startovat na této prestižní akci nebylo možno reflektovat, neboť díky regulím AŠSK mohou v Portugalsku startovat jen mladší ročníky 1993 a 94. A tuhle podmínku splňují z vítězného karvinského družstva jen dva hráči…