Juniorky Havířova si vedou v nejvyšší soutěži nadále skvěle. Na domácí palubovce neztratily ve třech zápasech ani bod a v tabulce se derou vzhůru.


Start Havířov – Frisco Sika Brno 74:57


V tomto utkání měly havířovské hráčky svým soupeřkám co vracet, jelikož v Brně prohrály o 37 bodů. Havířov byl oslaben o zraněnou Šebánkovou. Po pauze se vracela Chomová, které sundávali sádru tři dny před utkáním. Úvodní minuty zápasu se nesly ve velice nervózním duchu. Střelba se nedařila žádnému družstvu a pohyb hráček byl velice statický. Odpovídal tomu i výsledek v poločase 33:28.


„Ve špatném tempu pokračovaly holky i ve třetí čtvrtině, kdy dovolily hráčkám z Brna snížit skóre na jediný bod. Do poslední čtvrtiny ale přímo vlétly. Rychlostně se prosazovaly Minarovičová s Barnetovou a náskok postupně narůstal na konečný výsledek 74:57,“ přiblížil závěr zápasu trenér Havířova Petr Choma.


Nejvíce bodů zaznamenaly za domácí Minarovičová (35), Barnetová (24) a Folwarczná (8).


Start Havířov – Valosun Brno 112:104 po prodloužení


Zápas s brněnským Valosunem nabídl neuvěřitelné drama. Domácí začaly výtečně a vše nasvědčovalo jejich snadné výhře. Do poslední čtvrtky si Havířovanky přinesly nadějný třináctibodový náskok. Soupeřky ale přešly k celoplošné obraně a postupně srovnaly až na konečných 83:83.


V prvním prodloužení se žádný tým nedostal do výraznějšího vedení a stav se zastavil na další remíze 93:93, takže se muselo opět prodlužovat.
Ve druhém prodloužení dokázaly basketbalistky Startu soupeřkám odskočit a neskutečné drama zakončily vítěznou střelou na konečný stav 112:104.


„Vynikající výkon předváděla Kristýna Minarovičová, která dala čtyřicet jedna bodů. Pivotka Tereza Barnetová dala sedmadvacet bodů a dokázala zakončovat i z rychlých protiútoků. Pod košem jí výborně sekundovala Tereza Folwarczná se čtrnácti body. Nikol Chomová se postupně rozehrála a přes svůj handicap se zraněným prstem dala patnáct bodů. Kateřina Čechová dokázala, že na lavičce domácích sedí výborné hráčky a zasloužila se o výhru třinácti body,“ zhodnotil krátce své svěřenkyně Choma.

Start Havířov – SBŠ Ostrava 74:68


V dohrávce 18. kola porazily nakonec Havířovanky i Ostravu a k postupu do vyřazovacích bojů jim chybí jediná výhra. Na začátku utkání zaskočily domácí hráčky své rivalky perfektním přechodem do protiútoku a dostaly se rychle do vedení 17:6. V celku Ostravy na sebepoté vzaly zodpovědnost Motyčáková s Batroňovou a náskok Havířova se začal rozplývat. V polovině utkání vedly dorostenky Startu už jen o jediný bod.


Rozhodujícím se ukázal skvělý nástup domácích do třetí čtvrtiny, kterou Start vyhrál 23:13. Tento náskok si už Havířovanky pohlídaly a dotáhly zápas zdárně do vítězného konce.


V havířovském celku se střelecky zaskvěla Tereza Barnetová, která těžila z vynikajících přihrávek Nikol Chomové. Bodový standard předvedla opět i patrně nejlepší hráčka celé soutěže Kristýna Minarovičová, která nasázela 21 bodů. Dále nastoupily Folwarczná, Wislová, Mlčochová, Čechová a Onderková.