Agromeli Brno – Slavia Havířov 5:1 (2:1)

Slavia odcestovala k důležitému zápasu do Brna s torzem mužstva, takže musel nastoupit i manažer klubu Škavronka. Jelikož jedno z aut nabralo zpoždění, začal Havířov zápas jen v pěti hráčích. Do branky musel hráč Jan Michalík a po příjezdu druhého opožděného vozidla ho vystřídal další hráč Matušík, protože brankáři tentokrát Slavii chyběli.

Domácí šli do vedení hned ve 3. minutě. Slávisté mohli okamžitě vyrovnat, ale změna skóre přišla až v 6. minutě. Onderek zakombinoval se Stachelem, který vyrovnal na 1:1. O čtyři minuty později měl další tutovku Vlček, ale trefil jen tyč.

V 11. minutě Vlček tentokrát nahrával, ideálně našel Stachela, ale tomu velkou šanci vychytal domácí brankář. V 17. minutě udeřilo na druhé straně. Domácím vyšla kombinace a Brňané vedli po prvním poločase 2:1.

O osudu zápasu se rozhodlo na začátku druhé části. Ve 32. minutě spálil stoprocentní šanci na vyrovnání Sobocík a ihned po rozehrání se povedl domácím brejk, po kterém zvýšili na 3:1. O chvíli později upravili hráči Agromeli stav na tříbrankový rozdíl, takže kouč Havířova sáhl ke hře bez brankáře. Jenže úspěch to nepřineslo. Havířovští naopak inkasovali do prázdné branky gól přes celé hřiště a vraceli se domů s prázdnou.

„Přes vysokou porážku jsme odehráli poměrně vyrovnaný zápas. Mělo se nám podařit vyrovnat a nedostat branku na 3:1. To byl zlom. Ještě jsem nezažil, aby nám najednou chybělo osm hráčů. Samozřejmě chápu zaměstnání, ale ostatní by se měli zamyslet sami nad sebou. Stále chceme a budeme bojovat o přední umístění. Musím poděkovat alespoň těm, kteří na zápas dorazili. Čtyři z nich několik týdnů netrénovali, neboť byli zranění,“ řekl po zápase trenér havířovského mančaftu Pavel Michalík.

Havířov: Matušík – Pastucha, Stachel, Vlček, Sobocík, Michalík, Onderek, Škavronka.

Další zápas hraje Havířov v pátek s Havlíčkovým Brodem.