Do Karviné přijelo 110 badmintonistů ze všech koutů republiky. K vidění byli zástupci Prahy, Trutnova, Opavy, ale i slovenští hráči. Hlavní rozhodčí turnaje Jiří Skočdopole podotkl, že do Lobkowicz ligy se může zapojit široká sportovní veřejnost. „V zásadě se do soutěže mohou začlenit všichni, kteří nejsou registrovaní jako závodní hráči u českého badmintonového svazu. Nemáme ani věkové omezení. Naší snahou je přilákat k badmintonu větší počet rekreačních sportovců,“ sdělil Skočdopole.


V karviné se soutěžilo ve dvouhrách mužů i žen, deblech obou pohlaví i mixu. Hrálo se však podle pozměněných pravidel. „Byli jsme limitovaní časem, takže se hrálo jen na dva vítězné sety do patnácti bodů. Hráli jsme švýcarským systémem, který zaručuje všem zúčastněným stejný počet zápasů,“ objasnil Jiří Skočdopole.


Desetihodinový maraton zápasů odstartoval již v osm hodin ráno, do hlavní kategorie dvouher se přihlásilo 54 hráčů, z toho sedm žen. Silné bylo zastoupení regionálních badmintonistů z Karviné, Ostravy, Havířova, Orlové, Českého Těšína či Bohumína.


Místní hráči z Karviné a okolí se na turnaj na domácí půdě připravili na jedničku. Hned devět karvinských umístění na stupních vítězů hovoří za všechny komentáře.


VÝSLEDKY
Dvouhra mužů:
1. Maciej Szewczyk (Bystřice), 2. Tomáš Přeček, 3. Marek Ponča (oba Karviná).
Dvouhra žen: 1. Pavlína Ružbašanová, 2. Dáša Boháčová (obě Havířov), 3. Zlata Bembenková (Karviná).
Čtyřhra mužů: 1. Marek Ponča – Radim Štefek, 2. Brunek Górecki – Tomáš Navrátil, 3. Rostislav Katriniok – Rostislav Bína (všichni Karviná).
Čtyřhra žen: 1. Irena Waloszková – Kamila Kaletová, 2. Ivana Neumanová – Blanka Klikarová (všechny Karviná), 3. Pavlína Ružbašanová – Dáša Boháčová (Havířov).
Mix: 1. Petr Oslizlok – Zuzana Broklová (Praha), 2. Tomáš Přeček – Kamila Kaletová (Karviná), 3. Ladislav Moravec – Pavlína Ružbašanová (Havířov).