BC Nový Jičín – Sokol Karviná 77:51 (46:22)

Domácí byli lepší, Karviné opět nešla střelba zdálky ani trestných hodů. K tomu se přidal svým katastrofálním výkonem i rozhodčí Kocfelda z Přerova, jenž všechny sporné míče ukazoval na jednu stranu. „Něco takového jsem ještě neviděl,“ zlobil se kouč Martin Kopecký.


V případě porážky bylo potřeba prohrát o méně než 14 bodů, jelikož doma Karvinští vyhráli 81:67. To se však nezdařilo. Kapitán Jan Horváth nasbíral již v první čtvrtině čtyři fauly, po „zkušeném“ vyfaulování dalšího hráče Jiřího Vavruši tak byla útočná hra Sokola na perimetru velmi oslabena.


Karviná: Hadinec 10, Kraina 8, Šeda 7, Gremlica 7, Fruhauf 6, Neškera 4, Poruba 3, Vavruša 2, Horváth 2, Mosler 2, Sitek, Morys.


NH Ostrava – Sokol Karviná 58:91 (30:43)


V tomto utkání podali hosté velmi dobrý výkon a zaznamenali důležité vítězství, které je drží ve hře o první čtyřku. Pod košem se vyznamenal Karel Šeda, na perimetru kmitali Vavruša, Neškera a Kraina. Nová huť se více než čtvrtinu držela, po poločase už dominovali Karvinští. „Bohužel již potřetí za sebou došlo k tomu, že po sobotním slabším výkonu přišlo nedělní vzepjetí. Se stejným výkonem by se mohlo uhrát mnohem více,“ poukazoval na výkyvy ve výkonnosti trenér juniorky.


Karviná: Vavruša 16, Neškera 13 (3 trojky), Šeda 12, Kraina 11 (3 trojky), Sitek 8, Frühauf 7, Poruba 6, Hadinec 6, Mosler 4, Horváth 4, Gremlica 4, Morys. Trenéři: M. Kopecký a M. Mrowiec.