Svěřenkyně trenéra Radka Wlacha tím postoupily do vyřazovacích bojů, kam se kvalifikovalo prvních šest nejlepších. Vítězný Krnov a druhý Valosun Brno B budou mít v 1. kole play off volno, zbývající celky se seřadily do dvojic Příbor – Orlová a Univerzita Brno – Brandýs.


„Příbor je pro nás nejpřijatelnější varianta a myslím, že podobně to cítí i soupeř. Berme v potaz i finanční hledisko, Příbor byl z nabízených lokalit nejblíže,“ upozornil na ekonomický aspekt trenér Wlach.


Série se hraje na tři vítězná utkání, naposledy dokázaly Orlovanky třetí Příbor v jeho krásné nové hale porazit a tudíž si věří i tentokrát. „S Příborem odehrály holky vyrovnané a pěkné zápasy, soupeř je papírovým favoritem, ale my chceme postoupit,“ vyhlásil cíl Wlach.

BC Orlová – Prosek Praha 79:51 (37:24)


Předposlední utkání dlouhodobé části odehrály Orlovanky proti Proseku a všech osm hráček se zapsalo do střelecké listiny. „To byl také hlavní důvod naší vysoké výhry. Tím druhým byla perfektní obrana, která holkám od začátku fungovala,“ podotkl trenér Wlach.


Soupeř z Prahy se držel zhruba patnáct minut, na začátku druhého poločasu polevil a odpadl. Orlová nasadila kvapíkové tempo a dosáhla hladké výhry. Dařilo se jí střelecky, hlavně Šimkové, pozitivem byl rovněž návrat nejvyšší hráčky družstva Kamily Veselé, která absentovala dva měsíce. Zranila se v utkání proti Proseku a teď se vrátila na palubovku se stejným soupeřem.


„Protože už před posledními dvěma koly bylo stejně o všem rozhodnuto, dohodli jsme se s Havířovem, že jejich mladé hráčky, které u nás hostují, budou odpočívat, aby nabraly síly do závěru sezony,“ upozornil Wlach na adresu hráček Startu havířov Minarovičové, Barnetové a Chomové. Pouze posledně jmenovaná si druhý den proti Brandýsu zahrála, neboť i ona se vrací po zranění.


Čtvrtiny: 14:8, 23:16, 20:6, 22:21. Rozhodčí: Holubek, Opletal, šestky: 6/4:3/2, trojky: 5:3, fauly: 13:8.

Orlová: Machálová 13, Z. Kubalová 12, Šimková 24, Milanová 4, Horáková 8, Altmanová 12, Veselá 4, J. Kubalová 2.


BC Orlová – Brandýs nad Labem 75:91 (37:43)


Také proti Brandýsu se trefily do koše všechny hráčky orlovské sestavy. Dokonce rozložení střelby v první a druhé čtvrtině bylo totožné s prvním utkáním. „Jenže tady byl markantní rozdíl v obraně. Dali jsme 75 bodů, tedy slušné číslo, na které by se mělo vyhrávat, ovšem dostali jsme strašně hodně bodů. Brandýs nám dal z dvaceti pokusů třináct trojek, z toho šest různých hráček,“ podotkl Wlach.


To svědčí o tom, že Orlovanky v obraně nevěděly, koho mají dřív hlídat. Vysoká Pajkertová z Brandýsa se takto trefila hned čtyřikrát. „Soupeř hrál opravdu dobře. Když jsme si pohlídaly střelbu za tři body, chodil zase po signálech pod náš koš. Nevěděli jsme si s ním rady,“ přiznal kouč Orlové.

O výsledku rozhodla první a poslední čtvrtka, ve které Brandýs pokaždé nastřílel více než dvacet bodů, zatímco domácím povolil jen desítkové hodnoty.

Čtvrtiny: 14:21, 23:22, 25:23, 13:25. Rozhodčí: Opletal, Holubek, šestky: 11/6:18/14, trojky: 7:13, fauly: 21:14.


Orlová: Machálová 9, Z. Kubalová 16, Šimková 17, Milanová 3, Horáková 3, Altmanová 12, Veselá 4, J. Kubalová 2, Chomová 9. Trenér: Radek Wlach.


Nyní mají basketbalistky Orlové čtrnáct dní pauzu a pak pocestují k prvním dvěma zápasům do Příbora.