BC Orlová – Sokol Karviná 62:74 (25:37)

Celé utkání odkoučoval za karvinskou stranu Roman Vítek, neboť trenér Roman Hamrus onemocněl. To se podepsalo na Vítkově počtu minut v utkání. Moc jich totiž neodehrál.

Vítek hráčům Sokola předepsal osobní obranu, která přinesla úspěch. Karvinští si vlastně po celé utkání udržovali 10-15 bodový náskok, ve 36. minutě vedli již 53:70. Domácí Orlovou držel devatenáctibodový Břetislav Hanzel, bývalý hráč Karviné, jenž se po několika letech vrátil k basketbalu. V utkání měl vzorové šestky.

Na úspěšné trojkové pokusy vyhrála Karviná 7:3, k tomu přidala 34 doskoků a 17 asistencí. Nebylo divu, že od začátku vedla. Hřebík, Bezděk a Šplíchal si dokonce s chutí zasmečovali do koše.

Přesto byla vidět i negativa. „Během utkání jsme neproměnili mnoho jasných střel zpod koše a dále jsme přijali v některých fázích statickou a pomalou hru domácích, což není obvykle naše parketa,“ hodnotil Roman Vítek.

Orlovští však podali vcelku dobrý výkon a karvinské herní převaze relativně vzdorovali. Bylo to dáno i tím, že Sokol nastoupil značně nekompletní, bez zraněných a nemocných Šutovského, T. Hamruse, Wisly nebo Lukendy. „I tak se ukázala vyrovnanost a šíře našeho kádru,“ dodal Vítek.

Karvinští tedy v honbě za předním umístěním v soutěži zvládli další překážku a nyní se již koncentrují na souboj o vedení v tabulce. V pátek 26. února přivítají v domácím prostředí ZŠ Družby od 18.30 hodin céčko Opavy, které má shodný počet bodů.

Karviná: Hřebík 22, Odehnal 19, Skopal 13, Oswald 10, Bezděk 4, Šplíchal 4, Kadlec 2, Micza, Kristián, Sodomka, Vítek. Trenér: Roman Vítek.