KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 23:33 (13:19)

Domácí drželi v prvních dvanácti minutách s Karvinou krok. To svítil na ukazateli skóre stav 7:8. Následovala větší šňůra karvinských branek, která byla sem tam proložena ojedinělým kopřivnickým gólem. „Začali jsme dobře, nástup do utkání nám vyšel. Vedli jsme výrazně, protože jsme přitvrdili v obraně a zrychlili přechod do útoku,“ popisoval pivot Baníku Alexander Ivanov, jak k vedení jeho tým přišel.


Ve druhé části přišlo na Karvinou klasické polevení a domácí se dotáhli až na stav 20:22! „Zase jsme se nechali ukolébat naším vedením a mysleli si, že to nějak doklepeme. Z desetigólového vedení nám téměř nic nezbylo,“ nebyl spokojen Ivanov.


Trenér HCBJozef Hanták si včas vybral time-out a své mužstvo uklidnil. „Říkal nám, že by byla velká škoda takto promrhat náskok. Ještě stále máme šanci skončit v elitní čtyřce. Tak jsme zase zapnuli a nakonec tím desetibrankovým rozdílem přeci jen vyhráli,“ pochvaloval si karvinský pivot.


Zápas byl pro oba týmy hodně důležitý. Oba celky potřebovaly dva body. „Kopřivnice bojovala, pořád jí jde o první osmičku, takže jsme od ní nedostali nic zadarmo. Nebylo to lehké,“ podotkl Saša Ivanov.


Nejlepším střelcem Karviné byl křídelník Ján Faith se sedmi góly, z nichž pět dal kopřivnickým brankářům mezi nohy. Dařilo se mu.


Právě hra po stranách, respektive využívání karvinských hráčů na křídle, stojí za zlepšenými parametry mužstva v tomto ukazateli. Trenéru Hantákovi konečně došlo, že by jeho tým mohl více využívat schopností křídelníka Faitha, popřípadě Marka Vanča na opačné straně hřiště.


Svědčí o tom jednoduchá statistika. Zatímco v posledních čtyřech utkáních starého roku dali oba zmiňovaní hráči dohromady jen 14 branek, ve čtyřech letošních utkáních je jejich bilance už třicetigólová, což znamená poloviční nárůst. A to už dělá rozdíly ve výsledcích.


Za domácí byl nejúspěšnějším střelcem Miroslav Rachač, který se chtěl evidentně na svůj bývalý klub z Karviné vytáhnout. Tak už to v takových případech většinou bývá, což nedávno baníkovcům předvedl i nyní hranický R. Brůna.


Sled: 2:0, 5:4, 7:8, 7:11, 11:17, 20:22, 22:26, 22:30. Rozhodčí: Bečička, Horák, sedmimetrové hody: 6/4:2/0, vyloučení: 4:4, diváci: 300.


Nejvíce branek Kopřivnice: Rachač 8/2, Kolmajer 4.


Karviná: Mrkva, Lefan – Vančo 2, Farář, Sliwka 3, Chudoba 1, Faith 7, Hanták 3, Kružík, Mrózek 3, Petrovský 5, Ivanov 6, Monczka 3, Lyžwa. Trenér: Jozef Hanták.