Torpedo Havířov – Sparta Praha 4:5 (1:3, 0:1, 3:1)

Po svižném úvodu bez šancí se do vedení dostali díky povedené akci sparťané. Až poté se domácí vrhli do útoku. Napadali rozehrávku Pražanů a hnali se za vyrovnáním. Jenže své šance nedokázali využít a hosté je za to trestali. Nejprve se trefil šťastně od tyče zdálky Berka.

Torpedo bylo za svou snahu odměněno v 18. minutě. Jurčík našel Šmídu, a ten snížil na rozdíl jediné branky. Jenže do kabin šli hosté s dvojnásobným náskokem, protože potrestali vyloučení Mirka Kožušníka – 1:3.

Ve druhé třetině pokračovali domácí v tlaku. Jenže obrana Sparty mu dlouho úspěšně odolávala. Pak hostům vyšel rychlý brejk, po kterém vsítili čtvrtý gól a byli blízko vítězství. Tato branka se totiž očividně podepsala na sebevědomí Torpeda, které přenechalo iniciativu soupeři a čekalo na druhou sirénu.

Do závěrečné části vtrhli domácí jako uragán. V kabině si asi havířovští hráči řekli, že si nenechají pokazit oslavu jubilea a začali náskok Sparty rychle stahovat. Po sedmadvaceti sekundách třetího dějství snížil Mirek Kožušník na 2:4.

Za necelé tři minuty zakončil další akci Havířova úspěšnou střelou Varta a domácí byli na koni. Sparťané se rozhodli nepřipustit zvrat v utkáníaktivní hrou, což se jim částečně podařilo. Chytře drželi míček na svých holích a Torpedo se snažilo uspět s brejky.

V 56. minutě se dostal k míčku Kubala, za velkého nadšení havířovských příznivců našel mezeru v houštině bránících těl a srovnal na 4:4. V této chvíli se zdálo, že si Torpedo oslavy založení klubu pokazit nenechá. Jenže závěr Havířovští vůbec nezvládli. V 58. minutě inkasovali rozhodující branku a závěrečný tlak jim zkomplikovalo přísné vyloučení Pavla Kožušníka.

Tato výhra posunula Spartu, která je v této sezoně nováčkem, definitivně do play off. Torpedo naopak čekají tuhé boje o záchranu.

„Do utkání jsme vstoupili pozdě, až ve třetí třetině, a to už na vítězství nestačilo. Sparta od začátku chodila do koncovky mnohem agresivněji a své šance dokázala proměnit. Vyhrála šťastně, ale naprosto zaslouženě,“ uznal porážku trenér Torpeda Jan Gajdoš.

Branky a nahrávky: 18. Jurčík (Šmída), 41. M. Kožušník (P. Kožušník), 44. Varta (Jurčík), 56. Kubala (P. Kožušník) – 7. Culka (Kašpárek), 16. Moravec (Berka), 20. Križko (Culka), 34. Culka (Berka), 58. Vaculík (Vrtiška).

Havířov: Schulmeister – Kowal, Vydra – Šmída, M. Kožušník, Jurčík, Kičerka, Beneš, Kohút, Peřka, Frydryšek, P. Kožušník, Plášek, Bezděčík, Kubala, Bajgar, Varta, Smeták. Trenér: Jan Gajdoš.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Mladou Boleslaví.