Po důležité výhře nad Ústím čekala Havířovany prověrka v podobě dvou klíčových duelů s týmy, které figurují v tabulce až za havířovským nováčkem. Slávisté dokázali zvítězit jak v Brně, tak doma nad posledním družstvem ČZU Praha a díky tomu mají velkou naději poskočit do play off a nehrát tak o udržení v nejvyšší soutěži.

RWE Brno – Slavia Havířov 2:3 (-21, 18, 22, -19, -12)

Hostům patřil první set, ale pak se začali výrazněji prosazovat brněnští hráči, kteří začali hrát jako vyměnění a bez větších problémů skóre otočili. Když už se zdálo, že jejich cestě za vítězstvím nic nezabrání, zabrali opět Havířované. Zlepšili se hlavně na servisu a poslali zápas do tie breaku. V něm už si Slavia vítězství vzít nenechala a po výhře 3:2 získala další cenné body. V zápase se dařilo hlavně kapitánu havířovského týmu Vlado Katonovi, který dělal domácím velké problémy.


„Myslím si, že jsme hráli opravdu dobře. V celkem vyrovnaném utkání se soupeři přetahovali v úspěšnosti servisu. Rozhodující byl výkon Katony a také to, že se nám podařilo ubránit Diviše,“ mínil po zápase kouč Havířova Ivan Pelikán. „Soupeř byl o kousek lepší na servisu, velké problémy nám dělal Katona - jak na servisu, tak v útoku,“ uznal trenér Brna Aleš Broulík.

Havířov: Široký, Duda, Svoboda, Kotas, Katona, Neusser, libero Dohnal, střídali: Zvolánek, Plichta, Kotas, Kramár.


Slavia Havířov – ČZU Praha 3:0 (22, 15, 21)


Třetí zápas v řadě s týmem ze spodní části tabulky Havířovští opět zvládli. Tentokrát předvedli koncentrovaný výkon, kterým nedali soupeři žádnou šanci na úspěch. Pražené drželi s domácím krok téměř celý první set. Koncovku zvládli domácí skvěle a pohodu si přenesli do druhého setu. V tom si vypracovali rychle velký náskok, který s přehledem udrželi.


Ve třetí sadě se hosté zlepšili a opět drželi s Havířovem krok. V závěru přišel na podání veterán Zvolánek, podání poslal přes pásku na palubovku a zdecimovaní hosté se už nevzpamatovali. Výhra Slavie byla zcela zasloužená. „Podařilo se nám navázat na předchozí zápas v Brně, kde jsme hráli taky hodně dobře. Vnutili jsme soupeři naši hru, která se opírala o kvalitní servis a přihrávku,“ pochvaloval si po zápase spokojený trenér Slavie Ivan Pelikán.

„Domácí byli lepší ve všech činnostech. V podstatě jsme se vůbec nedostali do hry. Zklamali jsme hlavně v útoku, kde jsme se nedokázali prosadit proti kompaktnímu bloku domácích. Naštěstí prohrálo i Brno, takže v boji o záchranu se naše situace nezkomplikovala," ohlížel se po největším soupeři Pražanů trenér ČZUDaniel Oravec.

V tabulce se už havířovským volejbalistům dýchá mnohem lépe. „Co se týká záchrany, v tomto ohledu bychom už problémy mít neměli. Při vyrovnaném počtu zápasů budeme mít na Brno a Prahu pětibodový náskok, což je víc než nadějné. K postupu do play off ale potřebujeme ještě jednou vyhrát a to nebude snadné. Čekají nás silní soupeři,,“ upozornil Pelikán.


Havířov: Duda, Katona, Svoboda, Neusser, Široký, Kotas, libero Dohnal, střídali: Zvolánek, Kadlc.