HBC Třinec – Intevo Karviná 2:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Karvinští hokejbalisté mají za sebou poměrně krušnou zimu, během níž prodělali fyzickou přípravu, avšak výhradně v tělocvičně, neboť jim přívaly sněhu nedovolovaly větší výběhy. „Na ledu běhat nešlo, mráz a hlavně smog nám komplikovaly situaci celý leden a únor,“ nebyl příliš spokojen hrající kouč Inteva Martin Kurz.


Hráči alespoň odtrénovali všechny objemové dávky, které si naplánovali. „Podobně na tom byly s přípravou i další extraligové celky, takže nemyslím, že bychom měli mít při vstupu do soutěže nějaké velké manko,“ domnívá se persona karvinského hokejbalu.


A to i přesto, že ani s herní prověrkou to v zimě nebylo bůhvíjaké. Tradiční Karvinský pohár kvůli špatným klimatickým podmínkám odpadl, takže jako generálka na o víkendu startující soutěž posloužil Karviné právě pohárový duel v Třinci. „S hokejkama jsme také běhali jen po hale, přípravný zápas jsme nesehráli žádný. V týdnu si zkusíme aspoň přátelák s naším dorostem, kterému také začíná o víkendu mistrovská soutěž,“ plánuje Kurz.


O víkendu pak vyrazil se svými spoluhráči do Třince, aby se zde popral o postup do čtvrtfinále domácího poháru. Soupeř v předchozím kole poslal ze hry extraligovou Opavu a věřil si i na Karvinou. „My jsme ale hráli bez zábran, nepřipouštěli si tlak. Zdálo se mi, že ve třetí třetině máme navrch fyzicky. Třinec na tom zřejmě nebyl s přípravou nikterak valně,“ postřehl Kurz.


Jeho tým prohrával 0:1, ale skóre otočil. Herní převahu však nevyužil a domácí pár minut před koncem srovnali. Vítězný gól dal v pětiminutovém prodloužení Blatoň a Karviná si tak cestu z osmifinále přeci jen proklestila.


„Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Šance se střídaly na obou stranách, oba celky chtěly, ale byla na nich ještě vidět nerozehranost. S přibývajícím počtem zápasů však určitě půjdeme herně nahoru,“ věří Kurz, který se musel obejít bez gólmana Vaška, jenž se v přípravě zranil a bude Intevu nějaký čas scházet. Místo něj zaskočil mladý Barát a vedl si velmi dobře.


Branky a nahrávky Inteva: Dittmann (Kurz, Zbořil), L. Kubica (J. Rosůlek), Blatoň (J. Rosůlek, Kurz).


Karviná: Barát – Komendir, Dittmann, Zaremba, Pilch – J. Rosůlek, L. Kubica, Kurz – M. Kubica, Blatoň, Zbořil – D. Wróbel, Konečný, T. Wróbel.