Sportovní hala ve Stonavě hostila o víkendu čtvrtfinálovou sérii play off Celostátní ligy futsalu - sálového fotbalu.


Domácí sálovkáři Premia si v ní poradili s Klatovy, když rozhodující náskok si vytvořili již v prvním utkání. V semifinále, které se bude hrát v sobotu 6. března ve Zruči nad Sázavou, čeká na Premium velmi silný soupeř - obhájce mistrovského titulu Novabrik Polička. Druhou semifinálovou dvojici tvoří podle očekávání Slavičín a Chemcomex Praha.


Premium Stonava – Trivel Klatovy 4:0 (2:0)

Premium dalo od začátku utkání jasně najevo, že chce čtvrtfinálový duel rozhodnout ve svůj prospěch co nejdříve. Ve 3. minutě první velkou brankovou příležitost Bahna ještě nevyužil, zato v 6. minutě se po rohu prosadil Súkeník a dostal Premium do vedení.


Poté se osmělily i Klatovy a v 11. minutě poprvé vážněji zahrozily Tomanem. O dvě minuty později měly velkou příležitost k vyrovnání, ale brankář Hekera Strnadovu střelu vyrazil.


V 17. minutě se domácí tým radoval podruhé. Súkeník z pravého křídla nastřelil míč před branku a Hnilo pohodlně zvýšil na 2:0. V poslední minutě prvního poločasu se do velké šance dostal ještě Sikora, ale neproměnil ji.


„Hned na začátku druhé části jsme rozhodli. Klatovy nezachytily náš bleskový úvod, zvýšili jsme na 4:0 a pak už jen drželi nadějný náskok,“ přiblížil průběh druhé půle vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.


Bahna hned v první minutě po přestávce tvrdě vypálil, brankář míč pouze vyrazil, jenže jen na nohu dobíhajícího Hnila, který mu jej vrátil do sítě. Pak se po hezké akci a přihrávce Sikory trefil Goj a domácí byli na koni.

Cieslar spálil tutovku, později jej napodobil i Bahna a hosté měly do konce zápasu už jen dvě velké šance, které fantastickými zákroky zlikvidoval pohotový brankář Hekera.

„Vzhledem k tomu, že jsme v letošní sezoně do dnešního zápasu Klatovám ještě nedali gól, můžeme být s výsledkem maximálně spokojeni,“ hodnotil se utkání Havláskovi velmi dobře.

Branky: 17. a 21. Hnilo, 6. Súkeník, 28. Goj.


Trivel Klatovy – Premium Stonava 2:8 (2:0)

Do druhého utkání vstoupily Klatovy velmi aktivně a v poločase dokonce vedly. Trefili se oba hráči, kteří měli v závěru prvního utkání největší příležitosti, tedy Petrželka a Mužík. Brankář Hekera tentokrát pohromě nezabránil.

Trenér Stonavy Roman Pich reagoval ihned oddechovým časem, aby se domácí tým zkonsolidoval a zastavil nepříznivě se vyvíjející vývoj utkání. Time Premiu pomohl a po něm už se začaly rodit i šance na druhé straně hřiště. Ovšem opakovala se situace z utkání obou soupeřů v základní části. Premium si vypracovalo několik brankových příležitostí, ale vždy si vylámalo zuby na skvěle chytajícím brankáři Vackovi.


Především dvě Gojovy šance ve 14. a 18. minutě doslova volaly po brance, ale Vacek přímo neuvěřitelnými zákroky držel naděje Klatov na celkový úspěch. V poslední minutě prvního poločasu Premiu pořádně zatrnulo, když po velkém závaru před jejich brankou trefily Klatovy tyč!


I začátek druhé půle se nesl ve znamení konce poločasu prvního. Premium si vypracovávalo šance, ale nemohlo se brankově prosadit. Ve 25. minutě trefil Dorozlo tyč a o minutu později Cieslar sám před brankou Klatov přehodil s vybíhajícím brankářem Vackem i břevno.


Pak přišla 28. minuta a nová posila Stonavy Németh těsně před brankou tečoval nahození Cieslara a konečně dal stonavský gól. Když za tři minuty Dorozlo vyrovnal, bylo už jasné, že si Premium postup nenechá vzít.


Nejzkušenější borec Premia Jaroslav Súkeník pak předvedl, že nejen lední hokej je nejrychlejší koletivní hrou planety, ale občas jí může být i sálovka. Během minuty a půl dal tři branky (dvakrát z devítimetrového kopu), další přidal Goj, takže Premium skórovalo třikrát během 35. minuty a čtyřikrát během minut dvou (34.-35). „Ano, to bylo velmi nestandardní. Hra se v sálovce točí poměrně rychle, ale čtyři branky v tak krátkém časovém úseku, to je rarita,“ podotkl Havlásek.


Klatovy však už tou dobou hodně riskovaly, což se projevilo na konečném skóre. Nakonec si ze Stonavy odvezly nezasloužený debakl. Jejich výkon je třeba ocenit.


Branky: 5. Petrželka, 12. Mužík – 34., 35. a 35. Súkeník, 28. Németh, 31. Dorozlo, 35. Goj, 38. Hnilo, 39. Cieslar.