Tatran Bohunice – Sokol Karviná 14:22 (7:15)


Sokolky sehrály s předposledním týmem tabulky, který dosud získal pouhé tři body, slušnou partii. Měly navrch již v první půli a zaslouženě vyhrály.


Hrály srdnatě, bojovaly o každý míč, žádný pro ně nebyl ztracený. „Tak by to mělo vypadat v každém zápase. S přístupem hráček jsem velmi spokojen,“ pochválil svůj tým trenér Radek Kroulík.


V první půli existoval od stavu 2:2 jen hostující karvinský tým, který dal do hry více odvahy a houževnatosti.


Rovněž po přestávce pokračovaly házenkářky Sokola v bojovném výkonu a přidaly i kombinační nadstavbu, která jim vynesla vedení 10:17. Brňanky se nevzdávaly, snížily na 13:18, ale to bylo vše.


Sokolky díky pestřejší střelbě dotáhly duel s přehledem do vítězného konce.

V posledních deseti minutách daly během tří minut zásluhou Polachové, Polehlové a Šulcové další čtyři branky a zvýšily na konečných 14:22.

„Holky zodpovědně bránily, což byl základ našeho úspěchu. Jako papíroví favorité jsme to neměli jednoduché, museli jsme vyhrát, abychom si udrželi kontakt s týmy před námi. Ještě stále máme reálnou naději na čtvrté místo, které je naším cílem,“ upozornil kouč šikovných házenkářek Radek Kroulík.

Karviná: Fridrichová, Provázková – Poláchová 7, Šulcová 7, Polehlová 2, Synková 1, Wilczková 1, Krumpličová 1, Koudelková 1, Kroulíková 2, Wowrová, Nolčová, Adamusová, Van-Lulová. Trenér: Radek Kroulík, vedoucí družstva: Pavel Wilczek.