Sokol Karviná – BK Opava C 76:84 (41:52)

Opavané přijeli v sestavě, kterou lze sotva nazvat „céčkem“.K dispozici měli tři pendly z I. ligy mužů, jednu hostovačku z Brna a opavskou legendu Otu Kuklu, 210 cm vysokého borce, bývalého hráče z Mattoni NBL.


Karvinští se museli připravit na těžkou bitvu. Hned čtyři hráči soupeře měli nad dva metry a přes 100 kilo váhy. Oproti mladému celku Sokola také disponují obrovskými zkušenostmi. Ty hrály roli hlavně v závěru, v němž se domácí pokoušeli dohnat bodové manko, což by se jim i podařilo, kdyby nezahazovali jasné koše.

„Naše obrana byla zpomalená, a to hlavně myšlenkově. Vítězství hostů bylo zcela zasloužené, neboť zvláště v prvním poločase jsme nedokázali pokrýt skvělé trojkaře Opavy, kteří dávali vše, i ze zcela nemožných pozic přes naše bránící a blokující hráče,“ podotkl trenér Roman Hamrus, jehož tým inkasoval v první půli deset(!) trojek.


Ve druhé půli se jeho svěřenci vzepjali k výbornému výkonu a presinkem po celé ploše si začali vynucovat opavské ztráty míče. Vysoké pivoty hostů tvrdě zdvojovali, což stálo hodně sil, zvláště poté, co se v útoku neproměnila po vybojovaném míči bodová pozice.


Pak obvykle následoval karvinský faul a proměněné šestky Opavy, což bylo psychicky únavné. „Bylo to z naší strany skvělé presování na perimetru po celém hřišti, v podstatě všechna křídla a rozehrávači pracovali v obraně výborně, avšak právě na mizerný útok jsme tentokrát dojeli,“ měl jasno o tom, co zápas pokazilo, trenér Hamrus.


Skvělým individuálním výkonem se prezentoval Lukáš Bezděk, který měl stoprocentní šestky a získal devět doskoků, výborně bojoval i Roman Vítek, nejlepší střelec Karviné.


A co porážka znamená pro vývoj soutěže? Nejspíš nic, o všem podstatném se stejně rozhodne až v play off. Ovšem je to pro Karvinou výrazné varování. „Asi je dobře, že porážka přišla už teď a ne v play off. V hlavách mnoha hráčů je bohužel zakořeněna skutečnost že z jednatřiceti letošních utkání v mužích a kategorii U20 jich vyhráli hned třicet. Teď se budeme muset opět vrátit k tvrdé práci v obraně a komunikaci při vypomáhání a zdvojování v obraně, a to po celých čtyřicet minut hry,“ zdvihl varovně prst Roman Hamrus, jehož tým nastoupil kromě Kadlece, Oswalda a dlouhodobě zraněného Wisly, který jde nyní na další operaci, v plné síle.


Karviná:
Vítek 26, Bezděk 18, Hřebík 15, Šutovský 9, Odehnal 4, Hamrus 2, Micza 2, Lukenda, Skopal, Kristián, Sodomka, Horváth. Trenéři: Roman Hamrus a Roman Vítek.