Sokol Karviná – NH Ostrava 99:75 (53:31)

Utkání bylo hodně tvrdé. Na obou stranách posuzovali rozhodčí mnoho faulů a zákroků „na hraně“. „U našeho družstva se projevila větší vyrovnanost sestavy a také rychlý protiútok,“ konstatoval kouč Martin Kopecký.

Po první čtvrtce vedli domácí 27:14 a když to ve 14. minutě bylo již 41:18, nebylo o co hrát. Zhruba dvacetibodový náskok si pak Sokol udržoval až do konce, vyjma úseku kolem 30. minuty, kdy Ostravané zabojovali a snížili na 77:62.

Jako správný kapitán se ukázal Jan Horváth, který byl snad všude. Pod košem hrál výtečně Dominik Folwarczný, nová akvizice ze Slavie Havířov, a jako obvykle se svou přesnou střelbou a hrou zády ke koši i Karel Šeda. Ale i ostatní odvedli vysoce spolehlivý výkon.

Karviná: Horváth 20, Folwarczný 17, Šeda 14, Vavruša 11, Kraina 10, Gremlica 9, Mosler 6, Neškera 4, Frühauf 3, Morys 2, Poruba 2, Sitek 1. Trenéři: M. Kopecký a M. Mrowiec.