Sokol Karviná – BSK České Budějovice 117:41 (54:24)


Po páteční mužské porážce, která už musela přijít, přišlo v duelu mladých mužů velké vzepětí a totální dril a boj po celých čtyřicet minut. „S tvrdostí a přemotivovaností to hráčům několikrát i ujelo, což bylo vcelku přirozené,“ konstatoval trenér Sokola Petr Šupol.


Po celý zápas byla pod koši k vidění karvinská bodová smršt a presink po celém hřišti (osobní i zónový). Lavina rychlých protiůtoků a okamžitých doskoků po přečíslení měla za následek výrazný náskok Sokola.


„Rotovali jsme vyrovnaně všech jedenáct hráčů sestavy. Pochválit mohu všechny, neboť bodovali, presovali a hlavně komunikovali v obraně,“ byl Šupol navýsost spokojen.


Proto také těžko někoho vyzdvihovat, největší osobností byl nejspíše Jan Šutovský, který procházel obranou soupeře jako nůž máslem.


Stínem utkání bylo zranění žeber budějovického hráče, který neustál osobní souboj s Petrem Sodomkou. Ten se řítil do koše v plné rychlosti a hráč hostí špatně odhadl situaci a postavil se mu do průrazu, přičemž byl stejně v pohybu, takže fauloval. Po zápase následovala omluva celé karvinské lavičky hostujícímu hráči, který se poté těžce sbíral ze hřiště a ve zbytku utkání dosti bezvládně ležel vedle budějovické střídačky.

Karviná: Šutovský 29, Kristián 18, Hlaváček 15, Hamrus 13, Odehnal 12, Oswald 7, Micza 6, Sodomka 6, Kadlec 5, Mairinger 4, Svěchota 2. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.