Pouze dvě kola zbývají do konce nadstavby volejbalové extraligy a situace kolem vysněného osmého místa zaručujícího start v play off je nesmírně zamotaná. Podle papírových předpokladů je hodně pravděpodobné, že o postupujícím celku rozhodne celkový počet setů. V tomto směru jsou na tom o jeden set lépe Havířovští, a to díky těsné porážce na palubovce vedoucího Liberce. Jejich největší konkurent z Ústí nad Labem potřebuje uhrát o set více.


Slavii nyní čekají poslední dva hodně těžké zápasy. V úterý přivítá doma České Budějovice a pak zajíždí ve čtvrtek do Kladna. Konkurenční Ústí nad Labem bude hrát ve čtvrtek v Ostravě a končí v sobotu doma s Kladnem.

„Karty jsou rozdány jasně. Vyhrát bychom už neměli my, ale ani Ústí. Musíme bojovat pokaždé o co nejlepší výsledek. Kdyby jeden z nás dokázal zvítězit, rozhodne,“ míní předseda volejbalové Slavie František Horváth.


Dukla Liberec – Slavia Havířov 3:2 (20, 19, -29, -23, 9)

Domácí lídr tabulky vstoupil do zápasu 27. kola sebevědomě a rychle se ujal vedení 4:0. Tento náskok si pak v pohodě hlídal a nakonec ještě navýšil.
Ve druhé části havířovští volejbalisté drže li s favoritem krok až do stavu 17:17. Pak domácí udělali sérii tří bodů a koncovku si pohlídali.


Když se zdálo, že Liberečtí zápas dovedou lehce k vítěznému konci, zvedli slávisté hlavu a po dlouhé a nervydrásající koncovce snížili po výsledku 31:29 na 2:1.


Severočechy ztráta třetí sady viditelně rozhodila a v té čtvrté viděli diváci zcela vyrovnaný duel, a to až do stavu 23:23. Pak se hostům podařilo Duklu dvakrát zablokovat a vyrovnat na 2:2.


V tie breaku vedli havířovští hráči 4:6, ale od stavu 8:8 začaly Liberci fungovat bloky a ten se tak mohl radovat z vydřené těsné výhry. Přes porážku se paradoxně radovali i Havířované. Ti se totiž díky zisku dvou setů dostali v tabulce před Ústí nad Labem.

„Dneska jsme si utkání zbytečně zkomplikovali ve třetím setu, kdy jsme do stavu 16:15 udělali jen tři body útokem, a tím jsme to soupeři dost ulehčili. On se pak dostal do hry a my jsme ho obtížně dotahovali. Bylo to těžké utkání a jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli. Ale jsem taky naštvaný na celkový výkon, protože se nám utkání moc nepovedlo,“ nehýřil po zápase zrovna spokojeností kouč Liberce Michal Nekola.

Jeho protějšek Ivan Pelikán ještě nevěděl, že Ústí neuhrálo na palubovce poslední Prahy ani set, takže důležitost zisku dvou setů nijak nekomentoval. „V úvodu jsme měli problémy srovnat se s domácí hrou. Postupně jsme se dostali do zápasu, začali lépe přihrávat, riskovali servis a začalo se nám dařit i na bloku. V pátém setu nám Liberec ujel o čtyři body, a to už jsme pak nedokázali dohnat. Je to škoda, mohli jsme překvapit,“ uvedl Pelikán.

Rozhodčí: Labašta a Hudík, diváci: 280.
Havířov: Duda, Svoboda, Kotas, Katona, Neusser, Široký, libero Dohnal, střídali: Kramár, Plichta, Srkal, Zvolánek.


Slavia Havířov – VK DHL Ostrava 0:3 (-21, -19, -18)


Domácí borci nastupovali k dalšímu zápasu s odhodláním konečně prolomit tradici a uhrát s Ostravany konečně aspoň set. Kvůli honbě za play off čekali zajímavý zápas i diváci. Jenže na palubovce se opět odehrála klasická scéna této sezony.

Ostravští od začátku zápasu zcela opanovali hřiště a Slavii nedali žádnou šanci na úspěch. Havířovští se sice snažili, trenér míchal se sestavou, ale nic změnu ve vývoji nepřineslo. Ostravští se moc nenadřeli a rychle vyhráli bez ztráty setu.

„Ostravští podali kvalitní a soustředěný výkon. Klukům nemůžu vytknout snahu, ale to na kvalitu a zkušenost soupeře tentokrát nestačilo,“ uznal domácí kouč Ivan Pelikán.

„Dnes to byl jednoznačný zápas. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězili,“ konstatovaĺ spokojený ostravský kapitán Juraj Zaťko.

Rozhodčí: Blažek, Dočkal, diváci: 450.
Havířov: Duda, Svoboda, Kotas, Katona, Neusser, Širokým, libero Dohnal, střídali: Kadlc, Zvolánek, Srkal. Trenér: Ivan Pelikán.