Dorostenky prohrály bitvu

Karviná – Souboj sousedů v tabulce byl k vidění v nejvyšší soutěži mladších dorostenek. Karvinské Sokolky doma podlehly otrokovickému soupeři o gól.

3.3.2010

Karvinské dorostenky (na snímku Kroulíková) svedly vyrovnanou bitvu s Otrokovicemi.Foto: Ivo Dudek

Sokol Karviná – Jiskra Otrokovice 20:21 (14:9)

Prvoligové dorostenky Sokola začaly velmi dobře a úvod zápasu patřil jim. Pozorně bránily a vypracovaly si menší náskok. Hra se v první půli vyznačovala koncentrovaností a bojovností na obou stranách. Karviňanky odehrály vydařenou půli, nadále hrály pečlivě v obraně a soupeř neměl moc možností, jak je překvapit.

Ještě ve 40. minutě vedla domácí děvčata 17:12. Pak ale předvedla, jak lze ztratit vyhraný zápas. V následujících osmi minutách ani jedno družstvo nedalo žádnou branku!

Sokolky měly v té době možnost třikrát skórovat ze sedmimetrových hodů, neproměnily ani jeden. Otrokovice vycítily šanci. Hostující gólmanka Valašová se chytila a začaal likvidovat jednu šanci Sokola za druhou.

Její spoluhráčky v poli se nenechaly dlouho pobízet a postupně snížily na rozdíl branky. Karviná ještě zabojovala, ale hostující tým už byl na koni a otočil skóre na 19:20. V křečovitém závěrečném náporu ještě domácí zásluhou Šulcové srovnaly, ovšem půl minuty před koncem obdržely vítěznou branku po vlastní špatné rozehrávce, což zamrzí dvojnásob.

„Holky se samy připravily o výhru. Otrokovice vyhrály se štěstím, k čemuž jsme jim sami dopomohli. Rozchytali jsme brankářku a nedali šance, je to zbytečná ztráta,“ nebyl vůbec spokojen trenér dorostenek Radek Kroulík.

Karviná: Fridrichová, Janků – Šulcová 7, Polachová 3, Polehlová 3, Koudelková 3, Adamusová 2, Synková 1, Wowrová 1, Wilczková, Krumplovičová, Horčicová, Kroulíková, Van-Lulová. Trenéři: Radek Kroulík a Pavel Wilczek.

3.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Panely plné pohlednic.

Kouzlo vánočních a novoročních přání

Po dobu rekonstrukce objektu, kde město provozuje nízkoprahové denní centrum, nacházejí bezdomovci azyl v náhradních prostorech.
8

Denní centrum pro bezdomovce prochází rekonstrukcí

Na radnici se mohou lidé objednat na čas

Po dobu tří měsíců bude havířovský magistrát testovat rezervační systém, jehož prostřednictvím se mohou lidé objednat na konkrétní dobu.

Řidiče zaklíněného ve voze vysvobodili až hasiči

Vážná nehoda se stala v sobotu ráno v obci Bohumíně-Vrbici. Řidič fabie tam nezvládl řízená, narazil do stromu a zůstal ve voze zaklíněn. Vyprostit jej museli až hasiči.

OBRAZEM: Miss Karkulka je z Karviné

Páteční podvečer na Základní škole Moravská v Havířově-Šumbarku patřil 27. ročníku populární soutěže o nejvtipnější a nejšikovnější středoškolačku okresu Karviná, Miss Karkulka Vesna Tours 2017. Uchazečky o titul, bylo jich deset, absolvovaly čtyři disciplíny: promenáda, rozhovor, zkoušení a hodina tělesné výchovy.