Tatran Bohunice – Sokol Karviná 29:27 (14:9)

Karvinské hráčky nezachytily nástup. Houževnatější domácí tým si tvrdší hrou v útoku vydobyl malý náskok a ten držel. Sokolky zaostávaly zejména v osobních soubojích.

„Ani kombinace se nám moc nedařila. Soupeř vedl 10:6 a náskok si udržel,“ komentoval průběh první části trenér Sokola Stanislav Feber.

O přestávce měl se svými hráčkami poradu a ta družstvu prospěla, neboť úvod druhé půle patřil Karviné. Pestřejší střelbou a zvýšenou aktivitou se dotáhla na rozdíl dvou branek.

Velmi dobrý výkon podávaly obě gólmanky, zvláště Sztemonová předvedla několik perfektních zákroků, nicméně Tatran kolem 50. minuty zase zapnul na vyšší obrátky a vytvořil si tříbrankový náskok.

Sokolky se nevzdávaly, opět snížily gólové manko, jenže selhávaly střelecky. „Postupný útok i brejky jsme zlepšili, ale samotná koncovka pořád vázla,“ povzdechl si trenér Feber po smolné porážce.

Karviná: Kráslová, Sztemonová – Goralíková, Vaňková, Papeschová, Klosová, Mrózková, Schovancová, Remetančíková, Wilczynská, Kovářová, Strachová. Trenér: Stanislav Feber.