Karvinští zdárně přešli čtvrtfinálovou bránu play off. Ve zrádném systému vyřazovací části, ve kterém se v úvodním kole navíc hrálo jen na dvě vítězství, nedali Plzni šanci a v sérii, která měla být papírově nejvyrovnanější potvrdili, že umí hrát zápasy play off.


Čekali jste, že přes Plzeň přejdete už po dvou zápasech?
Čekali… my jsme hlavně chtěli. Jeli jsme do Plzně s tím, že sérii ukončíme a můžeme ušetřit síly.


S Plzní jste sehráli během sezony čtyři vyrovnané zápasy, ale ve všech mohli vyhrát.
To je pravda, prohráli jsme jen první utkání u nich v základní části, kdy o výsledku rozhodly i další věci než jen naše hra. I proto jsme si na soupeře oprávněně věřili.


V čem jste měli navrch, co vůbec rozhodlo o vašem postupu?
Svou roli hrály jednak větší zkušenosti s vyřazovacími boji, ale hlavně si myslím, že jsme měli navrch fyzicky. Plzeň hraje vlastně celou sezonu v šesti, sedmi lidech a to se na kondičce muselo projevit. Zvláště v play off, kde se hraje pořád nadoraz. Navíc v plzeňské odvetě byl nemocný domácí střelec Šik, a toho jsme také využili.


Trenér Hanták si určitě musí pochvalovat, jak zvládáte plnit taktické pokyny…
To on je rád. Proti Plzni bylo hodně důležité uhlídat Bečváře na rozehrávce, což jsme v obou utkáních splnili. Dodržovat taktiku je v play off pochopitelně stěžejní.


Čím to, že ve vyřazovací části Baník pravidelně ožívá? V čem byste našel zásadní rozdíly?
Ono se ne nadarmo říká, že play off je úplně jiná soutěž. Na tyhle zápasy už se člověk daleko více koncentruje, protože jakákoliv chyba může být osudná. V základní části se dá leccos ještě napravit, tady moc ne. Ten přístup, bojovnost a obětavost je na úplně jiné úrovni než v klasické sezoně. Kromě toho bych ale vypíchl ještě dvě věci – zatím se nám nezaplňuje marodka. Jsme všichni zdraví a to je mimořádně důležité. Snad nám to vydrží až do konce. A pak nám taky hrozně pomáhá Roman Farář v obraně. Ten na základní část nebyl. S ním v obraně je to úplně něco jiného. Jeho zkušenosti jsou obrovsky znát.


Nyní vás čeká Dukla. Stejně jako loni to může být ta rozhodující série k cestě za titulem, co myslíte?
Dukla, to bude pro nás samozřejmě velká výzva. Očekáváme náročnou sérii, která se klidně může natáhnout až do pěti zápasů. Nemyslím si, že to bude jednostranná záležitost, ať už z naší nebo soupeřovy strany.

Co na Duklu zkusíte vymyslet?
Loni jsme uspěli se skvělou obranoua taky s tvrdší hrou. Soupeř sám rád hraje tvrdě, ale když mu oplatíte stejnou mincí, tak to moc rád nemá. Takže přitvrdíme, ale to neznamená, že budeme hrát záludně. Nasadíme vyšší laťku než proti Plzni a uvidíme.