Dukla Praha – Baník OKD Karviná 26:29 (12:15)

Začátek přitom patřil Dukle, která rychle vedla 4:0. Hosté ale postupně zpřesnili koncovku a ještě do poločasu skóre obrátili. Dokázali si vyhovět v útočné kombinaci a před vlastním brankovištěm čistili prostor opravdu ukázkově.


Tradičně přemotivovaný Brabec z Dukly inkasoval ve 26. minutě po nesmyslném zákroku přímou červenou kartu. Do té doby pobyl na hřišti zhruba minutu…


Ve druhé části zvýšili Karvinští rutinérsky organizovanou hrou svůj náskok na rozdíl sedmi branek (16:23). Pak se ale nevyvarovali strachu z vítězství či výpadku koncentrace, čehož Dukla okamžitě využila.


Šest minut bez gólu znamenalo pro Baník nepříjemné sledování, jak Dukla dotahuje. Náskok Karviné byl však dostačující a její hráči si zkušeně pohlídali koncovku.


„Prohra nás samozřejmě mrzí, protože mám pocit, že do utkání jsme nevstoupili špatně. Byla tam koncentrace, byl tam důraz, ale postupně se to z naší hry vytrácelo. Jako by ze sebe hráči nesetřásli nervozitu z faktu, že už jde opravdu o hodně. Vlastně jsme se vrátili do zápasu až v momentě, kdy už soupeř výrazně vedl, a to bylo pochopitelně pozdě. Uspokojil mě jen Polášek, k němuž se však ostatní nepřidali,“ hodnotil první utkání semifinálové série Pavel Pauza, kouč Pražanů.

„Bylo důležité, jak nám šlapala obrana. Řekli jsme si, že nasadíme určité tempo a to se budeme snažit držet po celou dobu utkání. Jelikož za Duklu se prosazoval jen Zdenda Polášek, nebylo zase tak těžké pohlídat si útočnou snahu domácích," byl spokojen s obrannou prací svých spoluhráčů gólman Tomáš Mrkva.

Opakuje se tak situace z loňska, kdy si Karvinští uhráli titul skvostnou obranou. Udržet suveréna základní části z Dukly na domácí palubovce na 26 gólech, to pochopitelně vypovídá o výborném zajišťování, důrazu i plnění taktických pokynů v defenzivní linii.„Tak je to ale správné. V play off se dělají výsledky zejména obranou. Pokud v tom vydržíme pokračovat, bude to dobré," míní Mrkva.

Jeho spoluhráč z týmu Jozef Hanták mladší, který na Dukle odehrál výbornou partii, volil podobná slova.„Nechtěli jsme se přizpůsobovat hře soupeře, takže jsmi si neustále hráli to svoje, ať svítil na světelné tabuli jakýkoliv stav. Tohle bude stěžejní udržet i do dalších zápasů série. Musíme Dukle ukázat, že se nehodláme přizpůsobovat její hře, chceme se opírat o to, co je vlastní nám," upozorňuje Hanták.

Sled: 4:0, 5:3, 7:6, 10:10, 11:14, 14:19, 16:23, 19:23, 22:25, 26:28. Rozhodčí: Macho, Hájek, sedmičky: 2/1:3/2, vyloučení: 4:11, červené karty: 26. Brabec – 57. Sliwka, diváci: 445, stav série: 0:1.