„Tohle vítězství může být klíčové. Pokud by se nám podařilo vyhrát i doma, a já věřím, že se nám to s pomocí našich diváků podaří, budeme mít oproti soupeři značnou psychickou výhodu,“ míní Hanták mladší.

Výhodu jste si vydobyli už možná po prvním zápase. Věřili jste, že můžete na Dukle znovu uspět?
Ano, jeli jsme do Prahy s tím, že chceme ukončit jejich sérii. Oni doma dlouhou dobu neprohráli, naposledy vlastně s námi v základní části, a tak nám přišlo velmi symbolické, že bychom jim tu sérii mohli zase přerušit (úsměv).


Vy osobně jste poslední zápasy neodehrál, ale zdá se, že se vracíte v perfektní formě…
Ve čtvrtfinále proti Plzni jsem nehrál, protože jsem měl zdravotní problémy, bral antibiotika. Dohodli jsme se, že naskočím do hry, až budu sám cítit, že jsem připraven. Poslední zápasy základní části mi totiž herně moc nevyšly, tak jsem se snažil poctivě trénovat a dohnat všechno v té menší pauze, kterou jsem teď měl.


Evidentně se vám to povedlo, byl jste nejlepším střelcem mužstva. Může vám to pomoci do dalších zápasů série?
Doufám v to, ale v našem týmu není důležité, kdo střílí branky. Hlavně, když je někdo dá a pomůže nám to k vítězství. Dneska to třeba vyšlo mně, jindy to zase sedne Vojtovi Petrovskému, nebo se může chytnout Ondra Šulc. Vždy je lepší, když se daří více hráčům, z toho pak profituje celý mančaft.


Myslíte, že šlo v utkání na Dukle o klíčové utkání celé série, přestože se jednalo teprve o první zápas?
Je to možné. Ono je vždy důležité, jak který tým do série vstoupí. Tím, že jsme vyhráli, můžeme nějakým způsobem určit směr celé série, to znamená hrát tak, jak chceme my a ne soupeř. To on by se měl přizpůsobovat tomu, co chceme hrát my a ne naopak. Když se nám to povede i doma, bude to už hodně dobré.

Co je pro to potřeba udělat?
Hlavně se nesmíme uspokojit tím, že vedeme 1:0. To je totiž velmi zrádné. Kdybychom si řekli: fajn, teď vedeme a když náhodou prohrajeme, tak se nic neděje; to by nebylo správné. Psychická výhoda by se rázem přelila na stranu Dukly a to prostě nemůžeme připustit. Musíme hrát úplně nadoraz, se stejně vysokou koncentrací jako na Dukle. Zkrátka tak, jako by byl stav série vyrovnaný. Snad nám pomůžou i naši fanoušci.