Karvinští cestovali do hlavního města s vizí, že se ujmou vedení. „Na soupeře jsme si věřili, protože se nám povedlo vyhrát u něj už v základní části. Pak se Dukla nadechla k famózní sérii domácích zápasů bez porážky, kterou jsme jí ukončili zase my,“ pochvaloval si nejlepší střelec karvinského mužstva Jozef Hanták mladší, který hrál na Dukle opravdu znamenitě.


Karvinští uťali sérii Dukly v pravý moment. V zápasech play off již není pro nápravu chyb čas. „Myslím, že v náš prospěch rozhodly i zkušenosti z vyřazovacích bojů. Chlapci v našem týmu jich mají požehnaně, určitě víc než třeba já. Proto jsem moc rád, že jsem mohl přispět svým dílem k první výhře v sérii. Teď ji jen zopakovat i ve středu doma,“ přeje si Hanták.


Nejlepší střelec Dukly Zdeněk Polášek po utkání litoval promrhaného náskoku ze začátku zápasu. „Vedli jsme 4:0, ale pak se vůbec nedokázali dostat přes karvinskou obranu. Absolutně nám nešly přesilové hry. V těch jsme se spíš trápili než že by to měla být nějaká výhoda,“ postřehl Polášek.

Karvinští zaznamenali možná klíčové vítězství v celé sérii. „První krok je vždy mimořádně důležitý. Jsme spokojeni s tím, že jsme ho udělali my a ne soupeř, ale dobře víme, že teď je potřeba ho ještě potvrdit, jinak přijde vniveč,“ upozornil brankář Baníku Tomáš Mrkva na nutnost vyhrát i ve středečním druhém duelu.


Podobně jako jeho spoluhráč Hanták mluvil i on o důležitosti nenechat se uchlácholit vedením v sérii. „Myslím, že kluci v týmu už s tímhle mají dostatek zkušeností, takže nějaké podcenění nebo něco podobného nepřichází vůbec v úvahu. Víme, o co jde a tak k tomu určitě každý z nás přistoupí,“ věří Mrkva svému týmu a závěrem pozval diváky do karvinské haly na středeční druhé utkání (18 hodin).

„Věříme, že karvinské publikum bude zase naším pomyslným sedmým hráčem v poli a že Duklu s jeho pomocí porazíme i doma,“ konstatoval v Karviné populární „Ludva“.

1. zápas: Dukla Praha – Baník OKD Karviná 26:29 (12:15)