Ve dnech 17. až 21. března se v německém Brandenburgu konalo Mistrovství Evropy ve kvartách na malém stole klubových týmů (dvojic) a jednotlivců.
Billiard club Havířov vyslal do Braniborska dva týmy ve složení Bača – Gazdoš a Pavel Stareček – Vladimír Stareček.


Do bojů zasáhlo čtyřicet týmů, které byly rozděleny do deseti skupin. Postup do vyřazovacích bojů si zajistili vítězové těchto skupin a dále šest nejlepších z druhých míst.


Bača s Gazdošem porazili v základní skupině německý MBC Duisburg, rakouský 1. Mariahilfer Billardklub i luxemburský Académie de Billard Luxemburg pokaždé bez problému 2:0.


Stejně dobře si vedli i bratři Starečkovi. Ti porazili dva německé týmy BSG Duisburg 1932 a Siegburger Billardclub a nakonec i belgický tým BC Gildevrienden Beveren. I oni vždy bez potíží 2:0. Oba tandemy tak vyhrály své skupiny a postoupily do dalších bojů.


V osmifinále narazili Bača s Gazdošem na německý tým 1.BC Magdeburg a porazili ho 4:0. Druhý havířovský tým už tolik štěstí neměl a s belgickým týmem Billiard Promotion Team prohrál 2:4.


Bača s Gazdošem pak své kolegy dokonale pomstili, když právě Belgičany z Promotion Teamu vyprovodili hladce 4:0 z kola ven.


Jejich spanilá jízda pokračovala i nadále. V semifinále narazili na nizozemské družstvo Verbrugge Terminals a po výsledku 5:5 rozhodl o postupu Havířovanů až lepší průměr v jednotlivých setech.


Teprve ve finále našel havířovský tým přemožitele, když nestačil na anglický Alexandria Sporting Club, kterému podlehl 2:5, čímž obsadil konečné druhé místo.

Po turnaji týmových dvojic následoval turnaj jednotlivců. Toho se zúčastnilo 83 hráčů, včetně všech čtyř havířovských borců. Postup si zajistili opět vítězové skupin a dále čtyři nejlepší z druhých míst.


Pavel Stareček ve skupině porazil Němce Friedla 2:0, ale pak prohrál s Rakušanem Krskou, takže skončil druhý a nepostoupil.


Stejně si vedl i jeho bratr Vladimír, který porazil Belgičana Kesteloota 2:0 a prohrál s Němcem Eckermanem 0:2. Ve skupině obsadil třetí místo a dál rovněž nepostoupil.

Gazdoš ve skupině porazil Belgičana Segerse a prohrál s Němcem Witzerem. Ve skupině skončil druhý, ale postoupil dál jako třetí nejlepší z druhých míst.

Stejným způsobem se dál propasíroval i Bača, který ve skupině porazil německého hráče Schlendera a prohrál s egyptským Sidhomem 0:2.


V dalších vyřazovacích bojích narazil Bača na českého reprezentanta Kohouta a prohrál s ním po vyrovnaných setech 0:2.


Gazdoš porazil Němce Liereho a poté i Belgičana Henderixe 2:0, takže postoupil do čtvrtfinále. V něm svedl velkou bitvu s Němcem Gallem, kterému podlehl těsně 1:2. Gall nakonec vyhrál všechny zápasy a radoval se z titulu mistra Evropy.