Mladí karvinští atleti Marek Branikovič a Adam Zaduban se společně se svým trenérem Michalem Brodou zúčastnili v tomto měsíci republikového šampionátu žáků v halové atletice. „Po příjezdu si chlapci museli zvyknout na jablonecký typ oválu, který má 300 m, je velmi úzký a zatáčky jsou pod velmi ostrým úhlem,“ upozornil trenér atletů Michal Broda.


Adam Zaduban se prezentoval v rozběhu na 60 m překážek, ale i když se snažil sebevíc, zaostal s časem 9,43 s pouze o jednu setinu za svým osobním rekordem. „Solidní patnácté místo není špatné. Když uvážíme, že překážky jsou velmi technicky náročnou disciplínou a za těch pár měsíců, co se Adam věnuje atletice, se nedá vše dopracovat na potřebnou technickou úroveň, je to příslib,“ podotkl trenér Broda.


Na hladké šedesátce se pak představil i druhý atlet Jäklu Marek Branikovič a vedl si zdatně. Časem 7,55 s postoupil z druhého místa přímo do meziběhu. I v něm si zkušeně pohlídal postup a časem 7,53 s postoupil do finále. Tady už se potkal opravdu s nejlepšími závodníky, a tak konečné páté místo v republice je perfektním úspěchem.


„První Markova slova po doběhu byla: Není to medaile,“ usmíval se po závodě Broda. „Vypadá to, že míří hodně vysoko a jelikož je teprve prvním rokem ve starších žácích, tak se budeme těšit na jeho výkony na příštím mistrovství, v letní i v příští halové sezoně. Když bude pilně trénovat, tak to může dotáhnout hodně vysoko,“ míní karvinský trenér.


Adam Zaduban si pak ještě zkusil běh na 300 metrů, ale i když zaběhl halový rekord karvinského oddílu v kategorii žáků, na postup do finále to nestačilo. Druhý den se oba závodníci zúčastnili běhu na 150 m. Pro Branikoviče to byla prakticky premiéra na této trati, pokud nepočítáme jeden závod v minulém roce s velmi slabým časem.


„Kluci se snažili, Marek nakonec časem 18,93 s pokořil oddílový rekord žáků v hale, ale do finále se mu postoupit nepodařilo a skončil jedenáctý. Adam předvedl svůj standardní výkon a časem 19,90 zaostal o pět setin za svým osobním rekordem. I tak ale můžeme být spokojeni. Pro naše mladé atlety představuje podobný podnik, jako byl jabloncký šampionát, získávání cenných zkušeností,“ podotkl trenér starších žáků a dorostenců v karvinském Jäklu Michal Broda.