„Je to pro nás velký úspěch. Skončit po základní části na sedmém místě se určitě cení. Co si pamatuji, tak za poslední roky jsme byli v play off jen jednou, a to jsme šli na Mladou Boleslav z osmého místa, takže jsme hned vypadli. Jinak jsme z extraligy buď spadli, nebo do ní postupovali,“ vybavovala si ikona karvinského klubu, hrající kouč Martin Kurz.

Jeho svěřence čekala v závěrečném kole v derby Opava, která předtím prohrála sedm zápasů v řadě a zabředla do barážových vod. Karviné stačil k jistotě účasti v play off bod. „Na bod se ale nehraje. To by se nám taky mohlo krutě vymstít. Sice se někteří naši kluci znají s Opavákama, za které chytá karvinský gólman Klepáč, ale my jsme chtěli jednoznačně vyhrát a vyvrátit spekulace o možné domluvě výsledku,“ byl spokojen s vítězstvím Martin Kurz.


Spokojen byl i s přístupem hráčů, ale ne všech. „Výborně nám zahrála třetí lajna ve složení Milan Kubica, Konečný a mladý Wróbel, který dal hattrick. Někteří další hráči však rozhodně nebyli ve své kůži,“ upozornil Kurz. Intevo kromě třetí útočné formace výrazně podržel i brankář Heczko.


Na začátku utkání se z nebe spustil lijavec, se kterým jako by se domácí neuměli vypořádat. „Opava byla v první patnáctiminutovce lepší. My jsme dali šťastný gól,“ přiznal Kurz.


Ve druhé třetině převzali domácí iniciativu a Opavané se ze hřiště postupně vytráceli. „Větší hanbu a ostudu jsem snad nezažil. Hráči možná chtěli, ale vůbec nezvládli zápas psychicky. Karviná aspoň bojovala, my jako bychom byli smířeni se svým osudem. Bude hodně těžké se z toho dostat,“ říkal po zápase značně rozladěný trenér Opavy Jiří Christ.


Ve třetí třetině už nebylo co řešit, domácí soupeře přehráli a poslali jej do ošidné baráže, ve které se Opava utká s oběma vítězi prvoligvých skupin, tedy z Čech a Moravy. Sami se naopak kvalifikovali do play off, ve kterém je čeká favorit z Kladna.


„Co víme o soupeři? Hraje stejně jako my na otevřeném asfaltu, v Kladně je vyloženě hokejbalové prostředí, je to asi nejhezčí stánek pod širým nebem. Jeho hráči jsou jednoznačně favority série, produkují kvalitní kombinační a důsledný hokejbal. Naší výhodou může být to, že už máme splněno a můžeme si zbytek sezony jen užít. Psychicky na tom jsme dobře, můžeme hrát uvolněně. My určitě nemáme co ztratit,“ vykládal před úvodními čtvrtfinálovými bitvami s Kladnem Martin Kurz.


Na druhou stranu nehodlají Karvinští vyklidit kladenskému favoritu cestu do semifinále. „Tak to určitě ne. Jako každý tým chceme vyhrát, bude záležet na přístupu každého jednotlivce k zápasu, jestli vůbec chce v letošní sezoně něco dokázat a zaujmout. Na play off se těšíme,“ pravil hrající kouč Inteva.


Ještě před startem čtvrtfinále, které se hraje na tři vítězné zápasy, se o tomto víkendu utkají Karvinští ve čtvrtfinále Českého poháru, kam se také probojovali. Jejich soupeřem bude na výjezdu prvoligový Jindřichův Hradec z české skupiny druhé nejvyšší soutěže. „Ani tady nic nevypouštíme. V případě postupu se dostaneme mezi čtyři nejlepší do závěrečného Final four, které se odehraje na jednom místě. Chceme být při tom, když se bude hrát o medaile,“ informoval závěrem Kurz.


Intevo Karviná – SHC Opava 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Wróbel (M. Kubica), 28. Wróbel, 34. Zbořil (L. Kubica, Hudeček), 36. Hudeček (Rosůlek, Luka), 41. Wróbel (Dittmann, M. Kubina) – 41. Kučera (Mech). Rozhodčí: Olesz, Nezbeda, vyloučení: 6:2, oslabení: 1:0, diváci: 95.


Karviná: Heczko (D. Vašek) – Dittmann, Hudeček, Zaremba, Pilch, Komendir – J. Rosůlek, Kurz, Luka – L. Rosůlek, L. Kubica, Zbořil – M. Kubica, Konečný, T. Wróbel – Novotný.

Konečné pořadí extraligy: 1. Plzeň 53, 2. Kladno 48, 3. Most 45, 4. Hradec Králové 45, 5. Vlašim 40, 6. Ústí n. L. 31, 7. Karviná 30, 8. Kert Park Praha 26, 9. Letohrad 25, 10. Dobřany 21, 11. Opava (baráž) 18, 12. Kovo Praha (sestup) 14.

Čtvrtfinálové dvojice (hraje se 10. a 11. dubna): Plzeň - Kert Park, Kladno - Karviná, Most - Ústí nad Labem, Hradec Králové - Vlašim.