Ve skupině o udržení jim patří druhá pozice z šesti, přičemž soutěž opustí poslední tři celky. Nic nenasvědčuje tomu, že by mezi nimi měli být Karvinští. Pokud zvládnou domácí utkání se Šlapanicemi či zápas v posledních Svitavách, tak to už ani nebude teoreticky možné.


Sokol Brno Šlapanice – Sokol Karviná 77:83


V jihomoravské metropoli podali Karvinští velmi dobrý výkon. Až na první dvě minuty zápasu, které prohráli 0:11, měli zápas pod kontrolou. Exceloval zvláště Tomáš Kraina, autor třiceti bodů. Ostatní hráči přidali velkou bojovnost.

BC Kolín – Sokol Karviná 72:57

Snaživý výkon na soupeře nestačil. Ve hře Sokola se objevily chyby, které Kolín trestal. Podle hostů ovlivnil zápas pardubický arbitr, jenž „vyfoukal“ čtyři hráče Karviné pro pět chyb, z nichž se řada jevila jako vymyšlené fauly.

Individuálně se prosadili Hadinec (výborná rozehrávka a vniky) s Gremlicou (skvělé vniky i střelba). Po oba dny kvalitně pracoval Patrik Mosler, který svými doskoky a vůbec hrou pod košem činil soupeřům problémy.

Karviná: Mosler, Kraina, Gremlica, Hadinec, Horváth, Sitek, Morys, Poruba ,Šeda, Šíma. Trenéři: Martin Kopecký a Miroslav Mrowiec.