Úvodní duel série, hrané na dva zápasy pohárovým způsobem, je na programu již tento pátek 9. dubna na palubovce Ostravanů. Odveta v karvinské hale ZŠ Družby se uskuteční v pátek 16. 4. od 18.30 hodin.


„Nejsme zrovna nadšení z toho, že naším soupeřem je právě Poski, ale musíme hrát proti tomu, kdo na nás v play off vyjde. Před měsícem jsme v základní části vyhráli v Ostravě až po prodloužení, čekáme tedy znovu velký boj,“ přiznává trenér karvinských basketbalistů Roman Hamrus.


Poski disponuje sice již pomalejšími, zato ale velice zkušenými, vysokými a robustními hráči se zkušenostmi z I. a II. ligy mužů. Karvinští mladíci to budou mít proti soupeři obtížné, ale kvalita týmu je vysoká a mezi čtyři nejlepší by měl Sokol projít.


V minulém týdnu porazil v rámci přípravy na play off druholigovou Olomouc na její půdě 70:59, a to nastoupil bez čtyř zraněných hráčů.


Poski si v 1. kole play off poradilo s Novým Jičínem, přestože ten nastoupil se dvěma hráči, kteří již pendlují do Mattoni NBL – Medkem a Krausem. Ostravané prokázali pevné nervy, neboť ve druhém zápase doma prohrávali v poločase již o 11 bodů a vše nasvědčovalo jejich vyřazení. Nakonec ale vypadlo céčko Jičína.


Karvinští doufají, že se jim do úvodního duelu uzdraví aspoň někteří momentálně hry neschopní hráči. „Na Poski budeme hrát nadoraz, neradi bychom kalkulovali. Je ale fakt, že na domácí odvetu už bychom měli být zdravotně silnější, takže ani těsná porážka by nevadila,“ podotkl Hamrus.

Z regionu zasáhne do čtvrtfinále play off také sousední Orlová, ale proti vítězi základní části z Opavy se jí velké šance nedávají.

Příprava mužů: UP Olomouc – Sokol Karviná 59:70 (25:40)
Karviná: Hřebík 21, Šutovský 12, Hamrus 11, Oswald 10, Vítek 7, Micza 7, Kadlec 2, Odehnal, Sodomka. Trenéři: R. Hamrus a R. Vítek.

Dvojice čtvrtfinále (9. a 16. 4.): Orlová – Opava C, Poski Ostrava – Karviná, Frenštát p. R. – Frýdek Místek a Hladnov – Krnov.