Minulý čtvrtek ocenili představitelé Karviné řadu úspěšných mladých nadějí, ale i trenérů a zasloužilých sportovců za uplynulý rok 2009.

V kategorii dospělých byl za dlouholetou práci pro rozvoj turistiky ohodnocen památečním diplomem Stanislav Bandor, člen odboru turistiky TJ Baník Karviná, držitel Čestného uznání KČT – III. stupně, Českomoravského turisty, několika oblastních a výkonnostních odznaků turistiky.

Mezi trenéry se dostalo nejvyššího ocenění Stanislavu Koupilovi, který působí ve volejbalovém karvinském klubu od svých žákovských let. Loni vybojoval s týmem juniorek historický postup do první ligy.

Z dalších trenérů se dostalo uznání Slavomíře Kubekové, Janu Laslopovi, Romanu Neugebauerovi a Miroslavu Tamášovi.

Cenu primátora města Karviné Tomáše Hanzela obdržel talentovaný krasobruslař SKK Karviná Jan Kurník, který již třetím rokem po sobě dominuje v Českém poháru a získává řadu předních umístění na republikových a mezinárodních závodech.

SEZNAM OCENĚNÝCH

TJ Baník Karviná, oddíl boxu: Patrik Velký, Tomáš Sojka, Luboš Polko, Robin Ďadko

TJ Baník Karviná, oddíl juda: Ondřej Kičmer, Martin Hanzel, Jiří Bodnar

TJ Baník Karviná, oddíl horolezectví: Dominik Uher, Adam Smiga

TJ Baník Karviná, oddíl turistiky: Stanislav Bandor – mimořádné zásluhy

Kosatky Karviná, klub plavání: Radim Vrtělka, Michaela Wojaczková, Matěj Kodajek, Jakub Bystroň, trenérka Slavomíra Kubeková

HbK Intevo Karviná, klub hokejbalu: Lukáš Pacas, David Heczko, Martin Pala, Kateřina Němcová, Tereza Palová

MFK OKD Karviná, klub fotbalu: Jakub Večeřa, trenér Jan Laslop

TJ Jäkl Karviná, oddíl šachů: Vojtěch Zwardoň

TJ Jäkl Karviná, oddíl volejbalu: Eliška Kasáková, trenér Stanislav Koupil

Vysokoškolský sportovní klub OPF Karviná, oddíl vodního slalomu: Tomáš Maslaňák, Ondřej Cvikl, trenér Roman Neugebauer

TJ Sokol Karviná, oddíl basketbalu: Michael Hřebík, Tomáš Kristián, Tomáš Micza

MSK Judo Karviná, klub juda: trenér Miroslav Tamáš

SKK Karviná, klub krasobruslení: Jan Kurník – Cena primátora

KB Karviná, klub biatlonu: Ludvík Salamon

HCB OKD Karviná, klub házené: Radim Chudoba, Matěj Horňák, Artur Adamík, Libor Hanisch, Slavomír Mlotek, Jan Užek, David Krahulec, Dominik Lukács, Ondřej Kawulok

SK Karviná, klub ledního hokeje: Barbora Dvořáková, Denisa Navrátilová, Markéta Výtisková