Naproti bývalému Dolu Jindřich, z Karviné směrem na starou Orlovou, zavoněla v sobotu a neděli vůně závodního benzínu. Organizátoři z Bodro Teamu zde uspořádali v rámci Mistrovství České republiky závody v endurosprintu, méně obvyklé disciplíně motoristických soutěží.

Bodro Team, který už má v pořádání podobných akcí zkušenosti, se ujal role hostitele a uspořádal pro fanoušky terénních motocyklů nevšední podívanou. „Pořádání takových podniků je poměrně nevděčná role, protože to stojí opravdu spoustu námahy, hlavně vyřizování a práce. A to nemluvím o financích. Ale děláme to z lásky ke sportu a za účelem propagace těchto motoristických disciplín. Snad se to divákům líbilo,“ podotkl jeden ze spoluorganizátorů orlovského podniku Ivan Novotný.

Co se týče významu akce, proběhl podobný podnik na Orlovsku poprvé. „Děláme i klubové záležitosti, v zimě to byl třeba motoskijöring, ale to jsou spíše akce místního charakteru. Tentokrát k nám dorazili v rámci MČR i jezdci z Čech, přestože to měli daleko. Ale byli spokojeni, tak snad přijedou příště zase,“ míní Novotný.

Diváci i jezdci museli být s akcí skutečně spokojeni. Bodro Team totiž pořádal nejen Mistrovství ČR, ale i Přebor ČR a nakonec i jakési volné závody nelicenčních nadšenců, takže si opravdu každý přišel během víkendu na své. Vyšlo i počasí.

„Diváci jistě ocenili možnost vidět v akci českou endurovou špičku. Trať byla navíc namotána v okolí depa, takže bezprostřední kontakt s jezdci tam byl. O to nám šlo především, přiblížit divákům náš sport pěkne zblízka,“ pochvaloval si Novotný.

Jezdci Bodro Teamu se navíc nenechali zahanbit a potvrdili příslušnost k širší české špičce. Marek Borák dojel třetí a čtvrtý v kategorii E2, Rostislav Ondračka čtvrtý a pátý v kategorii E3, Matěj Glac a Zdeněk Halata rovnou vyhráli přebory.

VÝSLEDKY
MČR E2:
Marek Borák, sobota 3. místo, neděle 4. místo
MČR E3: Rostislav Ondračka, sobota 4. místo, neděle 5. místo
MČR junior absolutní: Marek Borák, sobota 3. místo, neděle 5. místo; Rostislav Ondračka, sobota 6. místo, neděle 7. místo
Přebor ČR E1: Matěj Glac, sobota 1. místo, neděle 1. místo
Přebor ČR Veterán: 1. Zdeněk Halata, sobota 1. místo, neděle 1. místo
Amatér Open: Ivan Novotný, sobota, 3. místo, neděle 2. místo
Amatér E1: Zdeněk Kocián, sobota 2. místo, neděle 7. místo; Patrik Schneider, sobota 3. místo, neděle 11. místo
Amatér E2: Tomáš Bražina, sobota 1. místo, neděle 4. místo; Lukáš Bražina, sobota 2. místo, neděle 5. místo
Amatér Veterán: Vladimír Kuchař, sobota nedojel, neděle 3. místo; Miroslav Schneider, sobota 3. místo, neděle 4. místo