SK Dětmarovice – TJ Smilovice 1:0 (1:0)

Dětmarovičtí potřebovali doma potvrdit výhru ze Starého Města a to se povedlo. Jen během první půle mohli vést klidně 5:0 a bylo dávno vymalováno. „Zbytečně si to komplikujeme. Místo abychom rychle rozhodli, tak zahazujeme šance a pak jsou to nervy,“ podotkl po utkání hrající provizorní trenér Martin Špička.

Domácí se proti Smilovicím dostávali do gólových akcí hned od začátku zápasu, ale své možnosti neproměnili dvakrát Schimke, Kroužek, Maleňák ani sám Špička. „Trestuhodně jsem prováhal svou možnost,“ zkritizoval se Špička.

Naštěstí pro něj a pro domácí se Kroužek alespoň jednou přeci jen trefil. Skvěle si zaběhl na dlouhý pas za obranu a otevřel skóre – 1:0.

Smilovice se v první půli jen bránily, takže na ofenzivu nemohly vůbec pomýšlet. „Soupeře jsme k ničemu nepustili,“ potvrdil Špička.

Ten vyzdvihl zraněnou či nemocnou čtveřici hráčů Pastucha, Matušík, Hojdysz a Kroužek, která hrála se sebezapřením.

Druhá půle už byla vyrovnanější bez vážnějších šancí. „Naše obrana v čele s Hojdyszem pracovala spolehlivě,“ prohlásil Špička, který tímto zápasem v roli hlavního kouče skončil. „O novém trenérovi stále jednáme. Rozhodnout by se mělo uprostřed týdne,“ doplnil předseda dětmarovického klubu Martin Pasz.

Branka: 23. Kroužek. Rozhodčí: Moravec, žluté karty: 2:3, diváci: 150.

Dětmarovice: Eliáš – Martinček, Novák, Hojdysz, Karkoška – Kroužek (86. Bailner), Pastucha (80. Slanina), Špička, Maleňák (72. Bartečko), Schimke – O. Matušík. Trenér: Martin Špička.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Raškovicích.