Začátkem května se na pomezí Uherského Hradiště a Starého Města rozjede další seriál Mistrovství České republiky na přírodních tratích v motocyklových závodech.


Další podniky domácího seriálu přivítají Hořice, Ostrava, Opava, Těrlicko a Kyjov a na všech nechtějí chybět ani jezdci Auto-moto klubu Těrlicko Brunek Staš a Mirek Globin Bařák na svých strojích Honda CBR v kubatuře do 600 ccm.


Petr Čadek pak pojede na motocyklu Cagiva Mito kubatur 125 sport. První dva jmenovaní obhajují společné pětadvacáté místo, Čadek dokonce místo deváté.


Všichni tři se na novou sezonu pečlivě připravovali a chtějí v ní uspět. „Připravoval jsem se hlavně fyzicky, to znamená běh, posilovna,“ jmenoval Brunek Staš.


Cílem těrlických motorkářů je objet celý seriál na přírodních tratích a taky se zúčastnit některých závodů na motodromech. „Pokud možno s co nejlepšími výsledky,“ podotkl s úsměvem Staš. „Hlavní bude vše dokončit ve zdraví a bez technických problémů,“ přeje si závěrem jezdec z Těrlicka.


Jeho kolega Bařák vidí přípravu trochu jinak. Ten totiž tvrdí, že se připravovala hlavně motorka. „Otestuji ji v Maďarsku a hlavně ji pořádně rozjezdím před nejkvalitněji obsazeným závodem, který se koná v Hořicích. Poněvadž je v naší kubatuře obrovská konkurence, byl bych spokojen s bodovanými umístěními, což je dojíždět do patnáctého místa. Taky si přejí, ať se diváci při sledování závodů skvěle baví a všichni jezdci přečkají sezonu ve zdraví. Na závěr bych chtěl taky poděkovat všem svým sponzorům,“ uvedl Bařák.


Také Petr Čadek se ohlížel hlavně ke stroji. Na jeho motorce se totiž předělával celý motor. „Taky jsem trošičku zaposiloval a co se týká výsledků, rád bych vylepšil svou devátou pozici z minulého roku. Rád bych se třeba někde postavil i na bednu, ale to bude strašně těžké, poněvadž stejně jako já se připravuje dalších pětatřicet jezdců a z toho minimálně dvacet jich může na stupně vítězů pomýšlet. Možná, že nakonec budu rád, když se do závodů vůbec kvalifikuji, protože tato třída je nebývale vyrovnaná,“ míní Čadek.