ILHC Písek – Panthers Havířov 12:7 (3:3, 3:1, 1:0, 5:3)

Po úvodním duelu měli Havířovští Panteři soupeři co vracet, avšak prohráli ještě výrazněji než v prvním utkání. Na vině byl prostý fakt – hráči k zápasu odjeli toliko v šesti lidech, to se pak špatně hraje. „V první čtvrtině jsme ještě dokázali držet krok, byli i střelecky produktivní, ale postupem času se přeci jen začala projevovat únava a tím pádem i převaha Písku,“ poznamenal předseda havířovského klubu Jiří Staněk.


Havířované statečně bojovali, ovšem hrát v šesti lidech proti tak silnému celku, jako je Písek, je šílenost. Panteři měli na lavičce minimální přípustný počet hráčů. Kdyby se nesešli ani v šesti, prohráli by kontumačně.

Branky a nahrávky Havířova: E. Hanus (M. Hanus, M. Hanus (Piecha), Saj (Piecha), Staněk (Piecha), E. Hanus (Maršálek, Staněk), Maršálek (Saj), Staněk (E. Hanus). Rozhodčí: Mitáš, Mandrysz, vyloučení: 6:1, využití: 1:1, oslabení: 1:1, diváci: 130.

Havířov: Navrátil – Staněk, Maršálek, Saj, M. Hanus, Piecha, Hanus.

Spartak Soběslav – Panthers Havířov 6:2 (0:0, 3:1, 1:1, 2:0)

Havířov byl ještě před příjezdem jasným favoritem, když Soběslav byla po čtyřech odehraných zápasech na poslední příčce tabulky s nulou na svém kontě.

Jenže minimálním počtem hráčů své sestavy Panteři umožnili soupeři pocit z vítězství. Stejně jako proti Písku se Havířované drželi úvodní čtvrtinu. V těch dalších už začaly padat branky, častěji do havířovské klece.

„Předchozí utkání nám vzalo dost sil, s tak malým počtem hráčů to skutečně nejde,“ bezradně rozhazoval rukama Jiří Staněk.

Branky a nahrávky Havířova: Saj (Pecha, Staněk), Piecha (Staněk, E. Hanus). Rozhodčí: Mitáš, Střeďák, vyloučení: 2:1, bez využití, diváci: 20.

Havířov: Navrátil – Staněk, Maršálek, Saj, M. Hanus, Piecha, E. Hanus.