Největším kladem třetího podniku ČP bylo hezké letní počasí, které účastníci turistických závodů v letošním roce na závodech ještě nezažili. Zároveň měli v Týnci n. S. poslední možnost k získání potřebné kvalifikace pro účast na mistrovství republiky, které proběhne ve Frýdlantě nad Ostravicí.


„I my jsme využili této příležitosti a zvýšili počet našich postupujících závodníků na patnáct, devět v kategoriích žactva a šest v kategoriích dorostu a dospělých,“ informoval předseda KČT z Orlové Jiří Vilhelm st.


Počet orlovských sportovců je důležitý především pro soutěž družstev, kde boduje pět nejlépe umístěných zavodníků. Žactvo soutěží o Bílý pohár (v průběžném pořadí je Orlová druhá), dorost a dospělí soutěží o Červený pohár (Orlová zatím pátá).


V Týnci se nejvíce dařilo zástupcům žactva. Magdaléna Gencová si doběhla pro celkové prvenství, vzápětí ji napodobil i Lukáš Vaněk. Ondřej Genco přidal druhé místo.


„Škoda, že nám letos chybí dobří závodníci v kategoriích nejmladšího žactva (10 let a méně – pozn. red.), kde naši soupeři získávají nejvíce bodů. Chtěl bych tímto vyzvat rodiče dětí, kteří se rozhodují, v jakém sportu by jejich ratolest mohla uspět již v takto útlém věku, že právě turistické závody jsou vhodným sportem. Přípravou na tyto závody se dítě rozvíjí nejen po stránce fyzické, ale zlepšuje i své dovednosti a myšlení,“ konstatoval závěrem Jiří Vilhelm.

Podrobné informace o principu turistických závodů lze nalézt na www.turisticky-zavod.cz.

VÝSLEDKY
Žáci 11-12 let:
5. Patrik Ondika
Žákyně 11-12 let: 1. Magdaléna Gencová
Žáci 13-14 let: 1. Lukáš Vaněk, 2. Ondřej Genco
Dorostenky: 6. Lenka Stuchlíková
Dorostenci: 5. Karel Podlesný
Dospělí: 4. Jiří Vilhelm, 4. Veronika Kohutová