Turnaj pro ně byl společnou přípravou na akademické mistrovství světa v turecké Alanyi. Po prohře v prvním kole způsobené nesehraností, se karvinské hráčky zlepšovaly zápas od zápasu a postoupily nakonec až do semifinále, kde narazily na nejlepší českou reprezentační dvojici Kolocová - Sluková.


V první polovině každého setu držely s favoritkami turnaje krok, ale v koncovkách se projevila větší sehranost reprezentantek, které si postup do finále už pohlídaly.


V zápase o třetí místo Šárka s Martinou bez větších potíží porazily překvapení turnaje, brněnské hráčky Formánkovou s Cebákovou a připsaly si na své konto slušný úspěch.


Na stejném turnaji v Pňově měl BVK své zástupce i v mužské kategorii. Jeho nejlepší mužská dvojice Filip Hanák – Michal Provazník v konkurenci nejlepších českých dvojic a dvou kanadských dvojic za letos poprvé azurového počasí dokázala svou příslušnost ke špičce a probojovala se do nedělních závěrečných bojů.


I přes prohru ve čtvrtfinále oba borci vylepšili své 7. místo z minulého turnaje Samsung cupu v Brně a skončili celkově na vynikající páté pozici.