Nový manažer klubu Martin Kostelník přiznává, že hráčům, kterým smlouvy letos končily, ale i dalším, kterým stále běží, byly v těchto dnech předloženy smlouvy nové, případně pozměněné.„Existuje zatím ústní příslib, že hráči zůstávají u nás. Zároveň však teď musí dostat pár dní na to, aby si nové smlouvy přečetli. My jsme nastavili nějaké podmínky a čekáme, jestli na ně hráči kývnou nebo ne. Jsme si vědomi toho, že nemusíme všechny hráče stávajícího kádru udržet. Vždy záleží na nabídce,“ pokrčil rameny Kostelník.

Baníku před zahájením přípravy odešli tři hráči, ztohobrankářMrkva se nebude nahrazovat lehce. Kromě něj odešli také Šulc a Ivanov. Počítají v Karviné s tím, že toto trio nahradí vlastními odchovanci, či se poohlížejí po nových posilách v zahraničí? „Bude to nejspíš takový mix. Díváme se i jinde, ale hlavně bychom chtěli využít přirozenou zásobárnu našich talentů. Kluci potřebují dostat šanci,“ objasňuje novou strategii Kostelník.

Jasno by mělo být za týden. „K prvnímu červenci se podepisují smlouvy a utváří kádr, pak bychom vám mohli sdělit jména případných nových posil a hráčů, kteří u nás zůstávají,“ završil Kostelník. Zda se podaří udržet další opory kádru jako jsou například Petrovský, Faith či Heinz, je ve hvězdách.