Kadeti ladili formu na turnaji Badem v Žilině. Odehráli pět utkání se silnými soupeři a obsadili pěkné třetí místo. Cenné jsou výhry nad Kroměříží a slovenským Kežmarokem.

S Kroměříží se karvinští chlapci utkali na úvod turnaje a chtěli soupeři oplatit fakt, že v lize U16 skončili v tabulce až za ním. V normální hrací době skončilo utkání 55:55 a rozhodovalo se v prodloužení, ve kterém Sokol Hanáky zdeptal.

S domácí Žilinou, která patří ke slovenské špičce, se hrálo okamžitě po utkání s Kroměříží. Po vyrovnaném poločase dal trenér Šupol příležitost všem hráčům.

Pak si Karviná zahrála s oběma celky Komorowa, přičemž nad béčkem vyhrála, ale s áčkem, jasně nejlepším týmem turnaje, prohrála. Opět se držela poločas a opět si zahráli všichni hráči kádru.

Na závěr si Karvinští poradili s Kežmarokem, když se jim dařila střelba. „Jednalo se o velmi dobrou přípravu před sezonou, která nám začíná 9. října. Zdá se, že noví hráči zapadli do týmu, na další sehrání nám ten měsíc, který zbývá, bude myslím stačit," hodnotil vystoupení svého týmu trenér Petr Šupol.

Výsledky: Sokol Karviná – Kroměříž 70:58 po prodl., – Fatran Žilina 57:76, – BK Komorow B 90.40, – BK Komorow A 42:80, – Kežmarok 75:50.


Konečné pořadí: 1. Komorow A, 2. Žilina, 3. Karviná, 4. Kroměříž, 5. Kežmarok, 6. Komorow B.

Karviná: Štěpánek, Kotas, Neplech, Szarowski, Hašek, Hubáček, Číšecký (dostal se do all stars), Niedziela, Orlewski, Bártek, Szarzec, Krutina. Trenéři: Petr Šupol, Miroslav Mrowiec.