Jedinou výjimku tvořili právě karvinští mladíci, a tak to pro ně byla perfektní příprava na ligu juniorů, tedy druhou nejvyšší soutěž v Česku.


Karvinští zahájili svou pouť turnajem utkáním proti aktuálnímu juniorskému vicemistrovi z Písku. Porážka 45:80 je vysoká, družstvo se spíše hledalo.


V dalších dvou zápasech předvedlo mnohem lepší výkony. Výhra nad silným extraligovým týmem z Prostějova v poměru 76:59 se rozhodně cení. Proti Chorvatům z Puly předvedli Karvinští další výborný výkon a soupeře deklasovali 75:38.


Také proti Vysočině odvedli hráči Sokola i přes konečnou porážku 47:59 vynikající výkon. Vysočina se nakonec probojovala až do finále, takže na turnaji měla formu. Jedná se o konglomerát čtyř klubů – Jihlavy, Žďáru nad Sázavou, Třebíče a Havlíčkova Brodu. Tým je mimořádně ambiciozní , letos bude patřit k horkým kandidátům na titul.

Pořadí skupiny A: 1. Vysočina, 2. Písek, 3. Karviná, 4. Prostějov, 5. Pula (CRO)
Pořadí skupiny B: 1. Jena (GER), 2. Pardubice 3. BCM Ostrava, 4. Sokol Pražský, 5. JBC Brno

Ze třetí pozice ve skupině nastoupila Karviná k utkání o 5. místo proti třetímu týmu vedlejší skupiny – pořadatelskému BCM Ostrava. Pod porážkou 50:102 je podepsána hlavně velká únava klíčových hráčů. Trenér týmu Martin Kopecký dal příležitost všem členům kádru a několikanásobný mistr republiky z Ostravy, který neúnavně presoval celých 40 minut po celém hřišti karvinské družstvo v závěru převálcoval. „Pro naše mladé a nově se tvořící družstvo to byla velmi dobrá zkušenost. Hodně hráčů přešlo z kategorie kadetů a proti takovým soupeřům ještě nehrálo,“ upozornil trenér Kopecký.

Celkové pořadí: 1. Jena, 2. Vysočina, 3. Pardubice, 4. Písek, 5. BCM Ostrava, 6. Karviná, 7. Sokol Pražský, 8. Prostějov, 9. JBC Brno, 10. Pula.


Karviná: Šeda, Horváth, Kraina, Fruhauf, Jaroš, Kořistka, Šíma, Ditrich, Uherec, Vavruša, Gremlica, Morys. Trenéři: Martin Kopecký a Pavel Krutina.