Ve dnech 19. až 22. srpna se v chorvatském Djakovu konalo juniorské mistrovství světa v grapplingu, sportu, který v sobě zahrnuje všechny prvky boje na zemi, jako je judo, zápasení a jiu jitsu.


Na toto mistrovství se vydali také tři zástupci havířovského klubu bojových sportů Jayman MMA Fighting Systems pod vedením svého trenéra Jakuba Müllera.


Celou akci pořádala světová asociace FILA, která je členem olympijského výboru a kromě grapplingu zastřešuje i dva olympijské sporty - zápas volným stylem a řeckořímský zápas.


Vedle mnoha zkušeností z klání zástupců třinácti evropských zemí a USA si členové havířovského klubu přivezli celou sbírku úspěchů.


David Kozma se stal ve své váhové kategorii do 75 kilogramů mistrem světa v Gi-grapplingu (boj v kimonu), kromě toho získal i stříbro ve stejné váhové kategorii v No-Gi grapplingu (boj bez kimona) a bronz v Gi-grapplingu v kategorii bez omezení vah, kde musel čelit soupeřům i o 25 kilo těžším.


Jan David zase ve váhové kategorii do 70 kilogramů vybojoval v obou disciplinách bronz. Benjamínek výpravy, teprve šestnáctiletý Erik Ciferský získal v kategorii do 65 kg bronz v No-Gi grapplingu a páté místo v Gi-grapplingu.

„Naše vystoupení v Djakovu můžeme považovat za mimořádně úspěšné. Podařilo se nám navázat kontakty se zástupci několika evropských klubů bojových sportů a také jsme obdrželi pozvání na další sportovní akce a galavečery po celé Evropě,“ radovala se z úspěchu havířovských borců manažerka klubu Renata Müllerová.