Důvodem je nejen fakt, že loňský postup do čtvrtfinále a vypadnutí s kladenským mistrem až po tuhém boji 3:2 na zápasy se bude jen těžko překonávat, ale také skutečnost, že po této sezoně končí z věkových důvodů v dorosteneckém celku hned deset hráčů a minimálně šest jich bude v probíhajícím ročníku nastupovat i za muže.


„Chceme mladým usnadnit jejich přechod do seniorské kategorie pro další sezonu. Někteří si mužskou extraligu vyzkoušeli již loni, letos počítáme se zařazením šesti nebo sedmi dorosteneckých hráčů do našeho áčka a jejich větší vytížení. Kádr se musí omlazovat,“ nastínil plány pro sezonu 2010/11 hrající trenér Inteva Martin Kurz.


Muže tak čeká nová přílivová vlna mladých borců, kteří se pokusí navázat na loňskou nejúspěšnější sezonu v historii karvinského klubu (7. místo).
Ačkoliv právě Kurze by se omlazení týmu mělo týkat nejvíce, s hokejbalem končit nehodlá. „Zatím mě pořád baví a dokud mi bude sloužit zdraví, chci jej provozovat i nadále,“ ujistila opora Karviné.


Generálkou na zahájení nového ročníku byl pro Intevo turnaj pod názvem O číši krále severní Moravy, kde se hokejbalisté utkali s kompletní špičkou z regionu a dvěma slovenskými hosty, zejména předním týmem z Bratislavy.


Turnaj proběhl na hokejbalovém hřišti v Ostravě-Porubě a organizátoři na něj pozvali osm týmů. První ročník této letní přípravné akce se osvědčil, a proto se počítá s jeho každoročním pokračováním.


„Pro nás to byl první a zároveň i poslední přípravný turnaj, ale pokud by měl pokračovat i v dalších letech, určitě bychom to přivítali. Obsazení bylo víc než slušné a jako generálka na zahájení mistrovské sezony je naprosto ideální,“ pochvaloval si Kurz.


Ten vzal do Ostravy širší kádr včetně mladíků, kteří dostali možnost konfrontace s dospělými hráči. První den se odehrála základní skupina, druhý den byly na programu vyřazovací boje, do nichž už naskočila sestava, se kterou se počítá pro mistrovská utkání.


„Opravdovým měřítkem pro nás byly zápasy s Třincem a hlavně Bratislavou. To byly ty pravé testy před extraligou,“ podotkl Kurz.


Diváci byli svědky napínavých bojů ve skupinách, v nichž rozhodovaly vzájemné zápasy a celkové skóre. Jak ve skupině A, kde se představila Karviná, tak ve skupině B, skončily hned tři týmy se stejným bodovým ziskem a rozhodovala minitabulka vzájemných utkání.


Karvinští hráči, kteří na úvod těsně prohráli s domácí Porubou 1:2, si ve druhém duelu poradili se Skalicí 4:0 a nakonec rozdrtili Frýdek-Místek 8:0.
Díky tomu šli z prvního místa rovnou do semifinále, kde porazili Třinec a nakonec v napínavém finále podlehli Bratislavě 0:2.


„Hráči odvedli solidní výkony. Pevně věřím, že během sezony si každý z nich sáhne na dno svých sil a mezi českou špičkou se zase neztratíme. Důležitý bude každý zápas, každý bod,“ upozorňuje Martin Kurz.

Intevo zahajuje sezonu v sobotu na hřišti vítěze EuroCupu z Hradce Králové, v neděli cestuje do Letohradu. Na začátek soutěže tedy nikterak snadný los. Systém soutěže je stejný jako loni – poslední tým spadne do I. ligy, předposlední čeká baráž. Nejlepší osmička si zahraje play off.

Výsledky Karviné na turnaji v Ostravě: Poruba 1:2, Skalica 4:0, Frýdek-Místek 8:0, Třinec 3:1, Bratislava 0:2.
Pořadí skupiny A: 1. Karviná 6, 2. Poruba 6, 3. Skalica 6, 4. Frýdek-Místek 0.
Pořadí skupiny B: 1. Bratislava 6, 2. Třinec 6, 3. Opava 6, 4. Havířov 0.
O semifinále: Poruba – Opava 0:4, Třinec – Skalica 4:2
Semifinále: Karviná – Třinec 3:1, Bratislava – Opava 3:0
O 7. místo: Frýdek-Místek – Havířov 3:0
O 5. místo: Poruba – Skalica 3:2 sn
O 3. místo: Třinec – Opava 1:0
Finále: Bratislava – Karviná 2:0
Nejlepší brankář: Lukáš Heczko (Třinec)
Nejlepší obránce: Petr Christ (Opava)
Nejlepší útočník: Juraj Strapák (Bratislava)
Nejproduktivnější hráč: Lukáš Kubica (Karviná)
Nejslušnější mužstvo: Warriors Havířov