V polovině srpna proběhl v areálu letního koupaliště v Karviné další ročník turnaje v plážovém volejbalu dvojic Radegast Open 2010.

Osmou a zároveň předposlední akci ze série letních turnajů pořádaných Beach Volleyballem Karviná si nenechalo ujít 24 startujících dvojic, z nichž některé přijely na turnaj z Polska a dokonce Německa.

Hrálo se standardním systémem ve skupinách každý s každým, poté následoval vyřazovací pavouk. Po celodenních sportovních kláních, ve kterých nikdo své soupeře nešetřil, se kolem páté hodiny dostalo na finálové boje, ve kterých se o třetí místo utkala karvinská dvojice Adam Hurta – Víťa Wálek proti polskému páru z Bielsko-Bialy Jakub Wanat – Grzegorz Wanat. Poláci vyhráli 2:0 (21:16, 21:14).

Po nich nastoupila k finálovému utkání dvojice Petr Nečas (Orlová) – Martin Navrátil (Havířov), jejichž soupeři byli Havířované Petr Fic a Tomáš Mika. Po kvalitním a vyrovnaném boji plném dlouhých výměn si prvenství z turnaje odnesla dvojice Fic – Mika, která vyhrála 2:0 (21:18, 21:17).

Zajímavostí akce byla skutečnost, že v areálu se zdržovala „unesená“ nevěsta Halina Bartoníková, která předala ceny úspěšným vítězům a svou pohostinností zpříjemnila chvíle všem zúčastněným.

Čerstvý ženich Robert Bartoník si na svou vyvolenou musel počkat, ale vládl vše s příslovečným nadhledem. „K pohodové atmosféře turnaje přispělo i počasí. V neposlední řadě patří dík i divákům a našim sponzorům za finanční podporu. Snad se za rok na dalším ročníku akce zase všichni společně setkáme,“ plánoval sekretář karvinského klubu beach volejbalu Otakar Kotyza.

Konečné pořadí: 1. Petr Fic – Tomáš Mika, 2. Petr Nečas – Martin Navrátil, 3. Jakub Wanat – Grzegorz Wanat (POL)